Mobil Gear SHC XMP Serisi

Çelik malzemeli düz, helis ve konik dişli sistemlerinden oluşan endüstriyel tip kapalı dişli tahrik sistemleri için sentetik dişli yağıdır.

Mobil Gear SHC XMP serisi yüksek performanslı sentetik endüstriyel , aşırı zorlu koşullarda bile uygun ekipman koruması ve yağ ömrü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mobil'in polialfaolafin (PAO) teknolojisi, olağanüstü oksidasyon direnci ve ısıl özellikleri, doğasından gelen yüksek viskozite indeksi, mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığı ve genellikle mineral yağlarda bulunan istenmeyen bileşimleri içermemesi nedeniyle seçilmiştir. Bu yağın yüksek viskozite indeksi ve düşük sürtünme katsayısı, bir çok dişli tahrikte güç tüketiminde kayda değer azalma sağlamaya yardım eder.

Sürtünme aşınması gibi geleneksel aşınma çeşitlerine karşı mükemmel koruma sağlamak için tasarlanmış, aynı zamanda mikropitting yorgunluğuna karşı yüksek bir direnç sağlayan gelişmiş tescilli bir katık sistemi içerir. Ek olarak, geleneksel dişli yağı yapıları ile karşılaştırıldığında, dişli kutusu döner elemanlı rulmanlarının daha iyi yağlanması için olanak sağlar. Mobil Gear SHC XMP Serisi ürünler, deniz suyu ve asitli su korumasının istendiği uygulamalarda üstün pas ve korozyon koruması sunar. Bu ürünler orta derecede su varken bile olağanüstü filtre ömrü sağlar ve yüksek sıcaklıklarda bile demir ve demir dışı metallerle mükemmel uyumluluğa sahiptir.

Çelik üzerine çelik düz, helezon ve konik dişliler dahil olmak üzere kapalı endüstriyel dişli tahrikleri için önerilmektedir. Özellikle mikropittinge maruz kalabilecek uygulamalar için önerilmektedirler: özellikle yüzeyi sertleştirilmiş diş metalurjisine sahip ağır yük altında çalışan dişli kutuları. Aynı zamanda aşırı düşük ve/veya yüksek sıcaklıkların karşılaşıldığı dişli kutusu uygulamalarında ve korozyonun yüksek olabileceği uygulamalarda da kullanılabilirler.

Mobil Gear SHC XMP serisi ürünleri, mikropitting aşınmasına karşı direnç ve zorlu uygulamalardaki performansları gibi benzersiz özelliklerinden ötürü, dünya çapında müşteriler ve OEM'ler arasında giderek artan bir itibara sahiptir.

MOBİL GEAR SHC XMP ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil SHC markalı yağlar dünya çapında getirdikleri yenilik ve üstün performansları ile tanınır ve takdir edilirler. Araştırma bilimcilerimizin öncülüğünü yaptığı bu moleküler tasarım PAO sentetik ürünleri, üstün ürünler sunmak için ileri teknoloji kullanma konusundaki kararlılığımızı sembolize etmektedir. Mobilgear SHC XMP Serisi ürünlerin geliştirilmesindeki bir temel faktör, hızla gelişmekte olan endüstriyel dişli kutusu tasarımları ve operasyonu için üstün performans sağlayacak ürün önerilerimizi güvence altına almak için bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımızın OEM ekipman üreticileri ile aralarındaki yakın temastır.

Ekipman imalatçıları ile yürütülen çalışmalarımız, Mobilgear SHC XMP Serisi yağlayıcıların benzersiz performansını sergileyen kendi laboratuvar testlerimizin teyit edilmesinde katkı sağlamıştır. OEM'lerle yapılan çalışmalarda ortaya konan faydaların en önemlilerinden birisi, bazı ağır yüklü, sertleştirilmiş dişli uygulamalarında ortaya çıkacak olan mikropitting aşınmasına dayanma yeteneğidir. Bu ortak çalışma, geniş bir sıcaklık aralığı da dahil olmak üzere yeni nesil Mobilgear SHC XMP teknolojisi için çok yönlü dengeli performans avantajlarını gösterecektir.

Mikropiting dişli aşınması konusunu ele almak için ürün formülasyonu uzmanlarımız , geleneksel dişli aşınma mekanizmalarına karşı dirençli olacak ve ayrıca mikropitinge karşı koruma sağlayacak özel bir katık bileşimi tasarladılar. Formülasyon uzmanlarımız, performans özelliklerinin dengesinin yanı sıra, olağanüstü yağ ömrü ve birikinti kontrolü ile ısıl/oksidatif ve kimyasal bozunmaya karşı üstün direnç sağlamak için tescilli PAO sentetik baz yağları seçtiler. Sentetik baz yağın parafin içermeyen doğal yapısı aynı zamanda mineral ürünler tarafından karşılanamayan düşük sıcaklık akışkanlığı özellikleri sağlar ve bu da erişilmesi zor yerlerde bulunan ve düşük ortam sıcaklığındaki uygulamalar için önemli bir faydadır.

– Geleneksel sürtünme aşınmasına karşı yüksek direnç yanında yorulma aşınmasına karşı mükemmel koruma
– Yüksek sıcaklıklarda bozulmaya karşı mükemmel direnç
– Daha yüksek dişli kutusu verimliliği için düşük sıvı iç sürtünme dirençli PAO baz yağları
– Sıcaklık değişimi ile beraber düşük viskozite değişimi sağlayan yüksek viskozite indeksi
– Pasa ve korozyona karşı mükemmel direnç ve çok iyi sudan ayrışma özelliği
– Suyun bulunduğu durumlarda dahi olağanüstü filtre ömrü
– Dişli kutusu konstrüksiyonunda yaygın kullanılan malzemeler ve mineral bazlı ile mükemmel uyumluluk

MOBİL GEAR SHC XMP NEREDE KULLANILIR ?

Uygulamayla ilgili hususlar: Mobilgear SHC XMP Serisi mineral bazlı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, diğer ürünler ile karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi Mobilgear SHC XMP Serisi ile değiştirmeden önce, en üst düzey performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir.

Mobilgear SHC XMP Serisi yüksek performanslı tam sentetik endüstriyel , aşırı zorlu koşullarda bile en uygun ekipman koruması ve yağ ömrü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle modern, yüzeyi sertleştirilmiş dişlilerde mikropittinge dayanacak şekilde formüle edilmiştir ve hem yüksek hem de düşük sıcaklıktaki ortamlarda çalışabilir.

Tipik uygulamalar aşağıdakileri içerir:
– Rüzgar türbinleri, özellikle aşırı yüklü ve şoklu yüklemeye maruz kalan üniteler, uzakta bulunan üniteler ve aşırı sıcaklık ortamları
– Plastik ekstrüder dişli kutuları
– Dişli korumasının ve en uygun yağ ömrünün istendiği kağıt, çelik, petrol, tekstil, ormancılık ve çimento endüstrilerinde kullanılan modern, ağır yük altında çalışan dişli kutuları

MOBİL GEAR SHC XMP FİYATI

Fiyat almak için…

MOBİL GEAR SHC XMP ALTERNATİF (MUADİL)
Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.