Mobil SHC 600 Serisi Yağlar

Yüksek ve düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu, çalışma sıcaklıklarının veya yağ tank sıcaklıklarının geleneksel yağlayıcılar açısından uygun olmadığı veya verimlilik artışının gerekli olduğu durumlarda kullanılan sentetik dişli ve yatak yağıdır.

Mobil SHC 600 Serisi, müşterinin üretkenliğini artırmaya yardım etmek için ekipman koruması, yağ ömrü ve sorunsuz çalışma bakımlarından mükemmel bir hizmet sağlamak amacıyla tasarlanmış, üstün performanslı dişli ve yatak yağlarıdır. Bilimsel olarak tasarlanmış bu yağlar, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki zorlu uygulamalarda üstün ve dengeli performans sunmak amacıyla en güncel, tescilli ve patent başvurusu yapılmış Mobil SHC teknolojisi kullanılarak formüle edilmiştir. Mobil SHC 624, 625, 626, 627, 629, 630, 632, 634, 636 ve SHC 639 düşük viskozite sınıflarında daha iyi hava ayrışma performanslarının yanı sıra mükemmel düşük sıcaklık özellikleri sunarlar. Bu ürünler, ağır yüklü dişli ve yüksek kesmeli yatak uygulamalarında bile mekanik kesme kuvvetine karşı dirençlidir. Böylece, neredeyse hiç viskozite kaybı olmaz.

Kullanılan baz yağlarının moleküler yapısından kaynaklı olarak, mineral yağlara kıyasla daha düşük sürükleme katsayısına sahiptirler. Bu, dişliler ve rulmanlı yataklar gibi elverişli olmayan yüzeylerin yük bölgesinde düşük sıvı sürtünmesine neden olur. Düşük sıvı sürtünmesi, düşük çalışma sıcaklıkları ve daha iyi dişli verimliliği sayesinde düşük güç tüketimi sağlar. Mobil SHC™ 600 Serisi yağlar, kontrollü laboratuvar testlerinde enerji verimliliği konusunda %3,6'ya kadar iyileştirme göstermiştir (*).

Mobil SHC 600 Serisi'nin formülü ayrıca, yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ve birikinti oluşumuna karşı mükemmel direncin yanında paslanmaya ve korozyona karşı direnç, aşınma önleme, sudan ayrışma, köpük kontrolü ve hava ayrışma özellikleri ile çoklu metal uyumluluğu sağlar. Mobil SHC 600 Serisi yağlar, normalde mineral yağların kullanıldığı ekipmanların sızdırmazlık elemanları ve diğer malzemeleri ile de uyumludur. Mobil SHC 600 Serisi yağlayıcılar, yalnızca yüksek sıcaklık problemini çözdükleri için değil, aynı zamanda sundukları diğer avantajlar nedeniyle bir çok ekipmanda kullanıma uygundur.

MOBİL SHC 600 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil SHC markalı yağlayıcılar, dünya çapında getirdikleri yenilik ve üstün performansları ile tanınır ve takdir edilirler. Araştırmacı bilim insanlarımızın öncülüğünü yaptığı moleküler tasarımlı bu sentetik ürünler, üstün yağlayıcı ürünler sunmak için ileri teknoloji kullanma konusundaki kararlılığımızı sembolize etmektedir. Mobil SHC 600 Serisi'nin gelişimi, bilim insanlarımız ile önemli Orijinal Ekipman üreticilerinin (OEM) uygulama uzmanları arasında, sürekli gelişmekte olan endüstriyel ekipman tasarımında ürünlerin üstün performans sağlamasını garantiye almak için yakın temasta bulunmalarını takiben gerçekleşmiştir.

Ekipman üreticileri ile yaptığımız yakın çalışmalar, Mobil SHC 600 Serisi yağlayıcılarının olağanüstü performansının kanıtlayan laboratuvar testlerinin ve donanım testlerinin sahada doğrulanmasına yardımcı olmuştur. OEM'ler ile yapılan çalışmalarda ortaya konulan faydalar arasında, madeni yağlara kıyasla(*) %3,6'ya kadar enerji verimliliği artışı potansiyeli bulunmaktadır. Bu faydalar, yüksek çevrim oranlı sonsuz dişliler gibi mekanik kayıpların daha yüksek olduğu ekipmanlarda daha belirgindir.

Mobil SHC 600 serisi yağlarda en son Mobil SHC teknolojisini geliştirmek için, ürün formülünden sorumlu bilim insanlarımız olağanüstü ısıl/oksidatif dayanımlı potansiyelleri nedeniyle seçkin baz yağları tercih etmiş ve bunları baz yağların kendine özgü faydalarını mükemmel yağ ömrü, birikinti kontrolü ve ısıl/oksidatif ve kimyasal bozunmaya karşı direnç sağlayacak şekilde tamamlayan dengeli katık sistemi ile birleştirmiştir. Bu formülasyon yaklaşımı, birçok geleneksel mineral üründen daha düşük sıcaklıkta akıcılık özellikleri sağlar ve erişimi zor, düşük ortam sıcaklığındaki uygulamalar için önemli bir avantajdır. DTE 600 Serisi yağları aşağıdaki özellikleri ve faydaları sağlayabilir:

– Üstün yüksek sıcaklık ısıl/oksidasyon direnci
– Yüksek viskozite indeksine sahiptir ve parafin içermez
– Düşük sürükleme katsayısı
– Yüksek yük taşıma kapasitesi
– Dengeli katık bileşimi

(*) Enerji verimliliği, Mobil SHC 600'ün yalnızca sirkülasyon ve dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfındaki geleneksel (mineral) referans yağlarla karşılaştırıldığı durumlardaki performansıyla ilgilidir. Kullanılan teknoloji, kontrollü koşullar altında bir sonsuz dişli kutusunda test edildiğinde, referans yağa nazaran %3,6'ya kadar daha fazla verimlilik sağlar. Verimlilik konusundaki iyileştirmeler, çalışma şartları ve uygulamaya bağlı olarak değişir.

MOBİL SHC 600 NEREDE KULLANILIR ?

Genellikle mineral esaslı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, başka ürünlerle karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi Mobil SHC 600 Serisi ürünlerden biriyle değiştirmeden önce, azami performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir. Mobil SHC 600 Serisi yağlar, mineral yağlar ile kullanılan çoğu NBR, FKM ve diğer elastomer sızdırmazlık malzemeleri ile uyumludur. Elastomerlerde potansiyel olarak önemli farklılıklar bulunmaktadır. En iyi sonuçları elde etmek için, uyumluluğu doğrulamak adına ekipman tedarikçinize, sızdırmazlık elemanı üreticisine veya yerel şirket temsilcinize danışın.

Çok çeşitli dişli ve yatak uygulamalarında; yüksek veya düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu veya standart yağların, çalışma sıcaklıkları veya dökme yağ sıcaklıklarından dolayı tatminkar yağ ömrü sağlayamadığı veya verimlilik artışı istenen durumlarda kullanım için tavsiye edilmektedir. Makina parçalarının değişimi, sistem temizliği ve sık yağlayıcı değişimlerinden dolayı bakım maliyetlerinin yüksek olduğu uygulamalarda özellikle etkilidirler.

Aşağıdaki hususlar da dahil olmak üzere, belirli uygulamalar doğru viskozite sınıfının seçimini gerektirir:

– Ömür boyu kullanım için doldurulmuş dişli kutuları, özellikle yüksek çevrim oranlı/düşük verimli sonsuz dişliler
– Yağ değişiminin zor olduğu ulaşılması zor dişli kutuları
– Telesiyej gibi mevsimsel yağ değişiminin önüne geçilmesi mümkün olan düşük sıcaklık uygulamaları
– Mikser rulman yatakları ve yüksek sıcaklıkların bulunduğu makaralı rulman yatakları
– Plastik silindirler
– Denizcilik uygulamaları da dahil olmak üzere, zorlu santrifüj uygulamaları
– A/C Demiryolu Çekici Araçları
– Mobil SHC 626, 627, 629 ve 630, yağ sürtünmeli, doğal gaz sıkıştırıcı vidalı kompresörler, gaz toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları için uygundur.
– Mobil SHC 629, 630, 632, 634, 636 ve 639, Siemens AG tarafından Flender dişli kutularında kullanım için onaylanmıştır.

MOBİL SHC 600 FİYATI

Fiyat almak için…

MOBİL SHC 600 ALTERNATİF (MUADİL)
Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.