Mobil SHC Gear Serisi

Dişlilerin ve yatakların mükemmel şekilde korunmasını sağlamak için tasarlanmış, aşırı zorlu çalışma koşullarında bile uzun yağ ömrü sağlayan, ekipmanın sorunsuz çalışmasını ve müşteri verimliliğinin arttırılmasını sağlayan sentetik endüstriyel dişli yağlarıdır.

Mobil SHC Gear serisi, dişlilerin ve yatakların mükemmel şekilde korunmasını sağlamak için tasarlanmış, aşırı zorlu çalışma koşullarında bile uzun yağ ömrü sağlayan, ekipmanın sorunsuz çalışmasını ve müşteri verimliliğinin arttırılmasını sağlayan olağanüstü performansa sahip sentetik endüstriyel dişli yağlarıdır. Bilimsel olarak tasarlanmış bu sentetik yağlar, olağanüstü oksidatif ve ısıl özelliklere ve mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığına sahip sentetik baz yağlardan formüle edilir. Bu yağların yüksek viskozite indeksleri, sıcaklık değişimiyle beraber viskozitede daha az değişim sağlar, böylelikle daha geniş çalışma sıcaklığı aralıklarında çalışmayı ve düşük sıcaklıklarda daha iyi ilk çalıştırmayı sağlarlar.

Sürtünme aşınması gibi geleneksel aşınma çeşitlerine karşı mükemmel koruma sağlamak için tasarlanmış, aynı zamanda mikropitting yorgunluğuna karşı yüksek bir direnç sağlayan gelişmiş tescilli bir katık sistemi içerir. Ek olarak, geleneksel dişli yağı yapıları ile karşılaştırıldığında, dişli kutusu rulman yataklarının daha iyi yağlanması potansiyeli sunar. Mobilgear SHC Gear Serisi ürünler, geleneksel ürünler ile karşılaştırıldığında, deniz suyu kirlenmesi bulunan durumlarda dahi olağanüstü pas ve korozyon koruması sunarlar. Islakken bile ince filtreleri tıkama eğilimi göstermez ve yüksek sıcaklıklarda bile demir ve demir dışı metallerle mükemmel uyumluluğa sahiptir.

Ayrıca statik sızdırmazlık testlerinde elastomerlerle üstün uyumluluk sergiler. Şoklu yükleme durumlarında dahi koruma sağlayan üstün EP özellikleri bulunmaktadır. Mobil SHC Gear Serisinde kullanılan sentetik baz yağlar, dişliler ve döner elemanlı rulmanlar gibi uyumsuz yüzeylerin yük bölgelerinde düşük sıvı sürtünmesi sağlayan kendi doğasından gelen düşük iç sürtünme özelliklerine sahiptir. Düşük sıvı sürtünmesi daha düşük çalışma sıcaklıkları ve daha iyi dişli verimliliği sağlar.

Mobilgear SHC Gear yağlayıcıları, çeliğin çeliğe teması bulunan, helezon ve konik dişliler dahil olmak üzere kapalı endüstriyel dişli tahrikleri için önerilmektedir. Özellikle mikro karıncalanmaya (mikropitting) maruz kalabilecek uygulamalar için önerilmektedirler: özellikle yüzeyi sertleştirilmiş diş metalürjisine sahip ağır yük altında çalışan dişli kutuları. Aynı zamanda aşırı düşük ve/veya yüksek sıcaklıklar ile karşılaşılan dişli kutusu uygulamalarında ve korozyonun yüksek olabileceği uygulamalarda da kullanılabilir.

MOBİL SHC GEAR ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Geleneksel sürtünme aşınmasına karşı yüksek direnç yanında mikropitting yorulma aşınmasına karşı mükemmel koruma
– Yüksek sıcaklıklarda bozunmaya karşı mükemmel direnç
– Düşük iç sürtünme
– Sıcaklık değişimine karşı düşük viskozite değişimi sağlayan yüksek viskozite indeksi
– Pasa ve korozyona karşı mükemmel direnç ve çok iyi sudan ayrışma özelliği
– Mükemmel kesme kararlılığı
– Su bulunan ortamlarda bile filtre tıkanmasına karşı direnç
– Mükemmel sızdırmazlık malzemesi uyumluluğu
– Dişli kutusundaki ortak malzemeler ve mineral bazlı ile mükemmel uyumluluk

MOBİL SHC GEAR NEREDE KULLANILIR ?

Mineral bazlı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, diğer ürünler ile karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi değiştirmeden önce, maksimum performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir. Mobil SHC Gear Serisi ekstra yüksek performanslı sentetik endüstriyel , zorlu koşullarda bile en uygun ekipman koruması ve yağ ömrü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Özellikle modern, yüzeyi sertleştirilmiş dişlilerde mikropittinge dayanacak şekilde formüle edilmiştir ve hem yüksek hem de düşük sıcaklıktaki ortamlarda çalışabilir.

Tipik uygulama alanları aşağıdakileri içerir:
– Dişli korumasının ve en uygun yağ ömrünün istendiği kağıt, çelik, petrol, tekstil, ormancılık ve çimento endüstrilerinde kullanılan modern, ağır yük altında çalışan dişli kutuları.
– Plastik ekstrüder dişli kutuları

MOBİL SHC GEAR ISO VG

ISO VG 150, 220, 320, 460 ve 680, arazi araçlarındaki motorlu dişli kutuları uygulamalarında General Electric (GE) dişli yağı şartnamesi D50E35 ile onaylanmıştır.

MOBİL SHC GEAR FİYATI

Fiyat almak için…

MOBİL SHC GEAR ALTERNATİF (MUADİL)
Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.