Mobil SHC 600 Serisi Yağlar

86 inceleme

Yüksek ve düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu, çalışma sıcaklıklarının veya yağ tank sıcaklıklarının geleneksel yağlayıcılar açısından uygun olmadığı veya verimlilik artışının gerekli olduğu durumlarda kullanılan sentetik dişli ve yatak yağıdır.

Mobil SHC 600 Serisi Yağlar teknik bilgi

Mobil SHC 600 (624, 625, 626, 627, 629, 630, 632, 634, 636, 639), müşterinin üretkenliğini artırmaya yardım etmek için ekipman koruması, yağ ömrü ve sorunsuz çalışma bakımlarından mükemmel bir hizmet sağlamak amacıyla tasarlanmış, üstün performanslı dişli ve yatak yağlarıdır. Mobil SHC 600 bilimsel olarak tasarlanmış bu yağlar, yüksek ve düşük sıcaklıklardaki zorlu uygulamalarda üstün ve dengeli performans sunmak amacıyla en güncel, tescilli ve patent başvurusu yapılmış Mobil SHC teknolojisi kullanılarak formüle edilmiştir.Düşük viskozite sınıflarında daha iyi hava ayrışma performanslarının yanı sıra mükemmel düşük sıcaklık özellikleri sunarlar. Mobil SHC 600, ağır yüklü dişli ve yüksek kesmeli yatak uygulamalarında bile mekanik kesme kuvvetine karşı dirençlidir. Böylece, neredeyse hiç viskozite kaybı olmaz.Kullanılan baz yağlarının moleküler yapısından kaynaklı olarak, mineral yağlara kıyasla daha düşük sürükleme katsayısına sahiptirler. Bu, dişliler ve rulmanlı yataklar gibi elverişli olmayan yüzeylerin yük bölgesinde düşük sıvı sürtünmesine neden olur. Mobil SHC 600 düşük sıvı sürtünmesi, düşük çalışma sıcaklıkları ve daha iyi dişli verimliliği sayesinde düşük güç tüketimi sağlar. Mobil SHC 600 kontrollü laboratuvar testlerinde enerji verimliliği konusunda %3,6'ya kadar iyileştirme göstermiştir (*).Mobil SHC 600 Serisi'nin formülü ayrıca, yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ve birikinti oluşumuna karşı mükemmel direncin yanında paslanmaya ve korozyona karşı direnç, aşınma önleme, sudan ayrışma, köpük kontrolü ve hava ayrışma özellikleri ile çoklu metal uyumluluğu sağlar.Mobil SHC 600 normalde mineral yağların kullanıldığı ekipmanların sızdırmazlık elemanları ve diğer malzemeleri ile de uyumludur. Mobil SHC 600 yalnızca yüksek sıcaklık problemini çözdükleri için değil, aynı zamanda sundukları diğer avantajlar nedeniyle bir çok ekipmanda kullanıma uygundur.
ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
Mobil SHC markalı yağlayıcılar, dünya çapında getirdikleri yenilik ve üstün performansları ile tanınır ve takdir edilirler. Araştırmacı bilim insanlarımızın öncülüğünü yaptığı moleküler tasarımlı bu sentetik ürünler, üstün yağlayıcı ürünler sunmak için ileri teknoloji kullanma konusundaki kararlılığımızı sembolize etmektedir.Mobil SHC 600 Serisi'nin gelişimi, bilim insanlarımız ile önemli Orijinal Ekipman üreticilerinin (OEM) uygulama uzmanları arasında, sürekli gelişmekte olan endüstriyel ekipman tasarımında ürünlerin üstün performans sağlamasını garantiye almak için yakın temasta bulunmalarını takiben gerçekleşmiştir.Ekipman üreticileri ile yaptığımız yakın çalışmalar, Mobil SHC 600 serisi yağlayıcılarının olağanüstü performansının kanıtlayan laboratuvar testlerinin ve donanım testlerinin sahada doğrulanmasına yardımcı olmuştur. OEM'ler ile yapılan çalışmalarda ortaya konulan faydalar arasında, madeni yağlara kıyasla(*) %3,6'ya kadar enerji verimliliği artışı potansiyeli bulunmaktadır. Bu faydalar, yüksek çevrim oranlı sonsuz dişliler gibi mekanik kayıpların daha yüksek olduğu ekipmanlarda daha belirgindir.Bu yağlarda en son Mobil SHC teknolojisini geliştirmek için, ürün formülünden sorumlu bilim insanlarımız olağanüstü ısıl/oksidatif dayanımlı potansiyelleri nedeniyle seçkin baz yağları tercih etmiş ve bunları baz yağların kendine özgü faydalarını mükemmel yağ ömrü, birikinti kontrolü ve ısıl/oksidatif ve kimyasal bozunmaya karşı direnç sağlayacak şekilde tamamlayan dengeli katık sistemi ile birleştirmiştir.Bu formülasyon yaklaşımı, birçok geleneksel mineral üründen daha düşük sıcaklıkta akıcılık özellikleri sağlar ve erişimi zor, düşük ortam sıcaklığındaki uygulamalar için önemli bir avantajdır. Mobil SHC 600 Serisi yağları aşağıdaki özellikleri ve faydaları sağlayabilir:- Üstün yüksek sıcaklık ısıl/oksidasyon direnci - Yüksek viskozite indeksine sahiptir ve parafin içermez- Düşük sürükleme katsayısı - Yüksek yük taşıma kapasitesi - Dengeli katık bileşimi(*) Enerji verimliliği, yalnızca sirkülasyon ve dişli uygulamalarında aynı viskozite sınıfındaki geleneksel (mineral) referans yağlarla karşılaştırıldığı durumlardaki performansıyla ilgilidir. Kullanılan teknoloji, kontrollü koşullar altında bir sonsuz dişli kutusunda test edildiğinde, referans yağa nazaran %3,6'ya kadar daha fazla verimlilik sağlar. Verimlilik konusundaki iyileştirmeler, çalışma şartları ve uygulamaya bağlı olarak değişir.
NEREDE KULLANILIR ?
Genellikle mineral esaslı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, başka ürünlerle karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi Mobil SHC 600 Serisi ürünlerden biriyle değiştirmeden önce, azami performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir. ;Mobil SHC 600 Serisi yağlar, mineral yağlar ile kullanılan çoğu NBR, FKM ve diğer elastomer sızdırmazlık malzemeleri ile uyumludur. Elastomerlerde potansiyel olarak önemli farklılıklar bulunmaktadır. En iyi sonuçları elde etmek için, uyumluluğu doğrulamak adına ekipman tedarikçinize, sızdırmazlık elemanı üreticisine veya yerel şirket temsilcinize danışın.Çok çeşitli dişli ve yatak uygulamalarında; yüksek veya düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu veya standart yağların, çalışma sıcaklıkları veya dökme yağ sıcaklıklarından dolayı tatminkar yağ ömrü sağlayamadığı veya verimlilik artışı istenen durumlarda kullanım için tavsiye edilmektedir. Mobil SHC 600 makina parçalarının değişimi, sistem temizliği ve sık yağlayıcı değişimlerinden dolayı bakım maliyetlerinin yüksek olduğu uygulamalarda özellikle etkilidirler. Aşağıdaki hususlar da dahil olmak üzere, belirli uygulamalar doğru viskozite sınıfının seçimini gerektirir:- Ömür boyu kullanım için doldurulmuş dişli kutuları, özellikle yüksek çevrim oranlı/düşük verimli sonsuz dişliler - Yağ değişiminin zor olduğu ulaşılması zor dişli kutuları- Telesiyej gibi mevsimsel yağ değişiminin önüne geçilmesi mümkün olan düşük sıcaklık uygulamaları - Mikser rulman yatakları ve yüksek sıcaklıkların bulunduğu makaralı rulman yatakları- Plastik silindirler - Denizcilik uygulamaları da dahil olmak üzere, zorlu santrifüj uygulamaları - A/C Demiryolu Çekici Araçları- Mobil SHC 626, 627, 629 ve 630  sürtünmeli, doğal gaz sıkıştırıcı vidalı kompresörler, gaz toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları için uygundur. - Mobil SHC 629, 630, 632, 634, 636 ve 639 Siemens AG tarafından Flender dişli kutularında kullanım için onaylanmıştır.
Mobil endüstriyel madeni yağ ve gresler, sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere, kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir. Makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler için özel yağlama gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcıların üretimini yapmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar yüksek termal stabilite sunan yağlayıcıları mevcuttur.Mobil Türkiye ürünleri olan hidrolik yağ, kompresör yağları, ısı transfer yağları, gres yağları, türbin yağlarına ait teknik bilgi (sds, pdf), msds (malzeme güvenlik formu) ve NSF H1 Gıda Belgesi ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Mobil SHC 600 Serisi Yağlar MUADİLİ (ALTERNATİFİ) NEDİR ?

Mobil SHC 600 Serisi Yağlar teknik döküm (datasheet, pdf, sds, msds) detaylarını inceleyebilirsiniz.

Mobil SHC 600 Serisi Yağlar için soru sorabilir bilgi alabilirsiniz.

Soru ve cevap

Henüz soru sorulmadı

Soru sorun

Sorunuz bir mağaza temsilcisi veya diğer müşteriler tarafından cevaplanacaktır.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Soru için teşekkürler!

Sorunuz alındı ve yakında cevaplanacak. Lütfen aynı soruyu tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

Sorunuzu kaydederken bir hata oluştu. Lütfen bunu web sitesi yöneticisine bildirin. Ek bilgi:

Bir cevap ekle

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Cevabınız için teşekkürler!

Cevabınız alındı ve yakında yayınlanacak. Lütfen aynı cevabı tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

Mobil SHC 600 Serisi Yağlar için yapılan yorumlar ve değerlendirmeler

İnceleme ekle
Mobil SHC 600 Serisi Yağlar Mobil SHC 600 Serisi Yağlar
Overall rating*
0/5
* Rating is required
Ürün kalitesi nasıldı ?*
0/5
* Rating is required
Fiyatı Değerlendirir misiniz ?*
0/5
* Rating is required
Size sunulan hizmeti değerlendirir misiniz ?*
0/5
* Rating is required
İncelemeniz
* Review is required
İsim
* Name is required
* Devam etmek için lütfen onay kutusunu işaretleyin
* Please confirm that you are not a robot
4,5
86 incelemeye dayanarak
1-2 of 86 reviews
  1. SM
    (0) (0)
  2. M
    (0) (0)