Anderol 555

Endüstriyel ekipmanlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş sentetik esaslı, yüksek performanslı kompresör yağıdır.

555, hava ve proses gazı kompresörlerinde uzun süreli yağlama sağlamak için özel olarak tasarlanmış ISO 100 sentetik diester bazlı kompresör yağıdır. 555 aşağıdaki özellikleri karşılar:
BAM Recommended
DIN 51506 –VDL
ISO 6743-3 L- DVC

AVANTAJLAR / FAYDALAR

– Katalitik işlemlere müdahale edecek metal katkı maddesi yok
– Daha az yağ değişimi
– Kompresör bakımını azaltır
– Yangın ve patlama tehlikesini büyük ölçüde azaltır
– Su yoğunlaşmasını hızla ayırır
– Daha düşük yağ tüketimi
– Çamurlaşmayı ortadan kaldırır ve tortuları enerji tüketimini azaltır

UYUMLULUK
Aşağıdaki contalar, boyalar ve plastiklerin sentetik yağlayıcılarla temas halinde kullanılması önerilir. Tavsiye edilmeyen malzemeler de gösterilmiştir.

ÖNERİLEN:
Viton, Yüksek Nitril Buna N, Teflon, Epoksi Boya, Yağa Dayanıklı Alkid, Naylon, Delrin, Celcon, PBT

TAVSİYE EDİLMEZ:
Anderol 555 Neopren, SBR Kauçuk, Düşük Nitril Buna N, Akrilik Boya, Lake, Polistiren, PVC, ABS

UYGULAMA
Hava
bütadien
Karbonmonoksit
Karbon Dioksit (kuru)
Etilen
Helyum
Hidrojen
Doğal gaz
Metan
Azot
Propan

Pistonlu kompresörler, kanatlı kompresörler ve vakum pompaları için silindir ve karter yağlaması. Nominal Çalışma Aralığı -15°C ila 210°C

Anderol malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Anderol, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Anderol Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.