Omala S4 WE 150, 220, 320, 460, 680 özel seçilmiş polialkilen glikol baz yağlar ve katkılar kullanılarak geliştirilmiş sentetik sonsuz dişli yağıdır. En zorlu çalışma koşullarında bile üstün yağlama performansı, gelişmiş enerji verimliliği, uzun kullanım ömrü ve karıncalanmaya (micro-pitting) karşı direnç performansı sağlar.

OMALA S4 WE ESKİ İSMİ NEDİR ?

Tivela S

SHELL OMALA S4 WE ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Yüksek çalışma sıcaklıklarında zararlı oksidasyon ürünlerinin oluşmasını engelleyen ve yağ ömrünü uzatan yüksek oksidasyon ve termal kararlılık performansı sağlamak için geliştirilmiştir. Bu performans sayesinde uzun bakım aralıklarının söz konusu olduğu koşullarda sistemlerin temiz kalmasına yardımcı olur. Konvansiyonel endüstriyel dişli yağlarına kıyasla bakım aralıklarını belirgin bir şekilde uzatır.

Şok yüklerin söz konusu olduğu çalışma koşullarında bile uzun ekipman ömrü sağlayacak mükemmel yük taşıma kapasitesine sahiptir. Aynı zamanda karıncalanmaya (micro-pitting) karşı direnci ile mineral yağlara göre dişli ve yatak ömrü açısından faydalar sağlamaktadır. Sonsuz dişli uygulamalarında gelişmiş enerji verimliliği ve düşük çalışma sıcaklığı avantajlarını sunmaktadır. Yapılan testler neticesinde mineral esaslı yağlara göre %15 ve diğer sentetik hidrokarbon yağlara göre %11 enerji verimliliğinde artış sağladığı tespit edilmiştir. Bu değerler bir çok saha uygulaması ve OEM testlerinde de doğrulanmıştır.

SHELL OMALA S4 WE NEREDE KULLANILIR ?

Yüksek yük, çok düşük veya çok yüksek çalışma sıcaklıkları ve sıcaklık değişiminin geniş aralıklarda olduğu zorlu çalışma koşullarında kullanılan endüstriyel sonsuz dişli sistemlerinde kullanımı tavsiye edilir.

Özellikle bakım aralıklarının seyrek veya erişimin çok zor olduğu sistemlerde kullanıma uygundur. (Ör: Rüzgar türbinlerindeki YAW dişli sistemleri gibi). Shell Tivela 150, 220, 320, 460, 680 yağları, sirkülasyonlu ve çarpma yağlamalı sistemlerin yatak ve diğer aksamlarının yağlanması için uygundur. Shell S4 WE yağlarının alüminyum ve alüminyum alaşımlı aksamların yağlanmasında kullanılması tavsiye edilmemektedir.

SHELL OMALA S4 WE ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– DIN 51517-3 (CLP)
– Bonfiglioli tarafından onaylanmıştır.

SHELL OMALA S4 WE UYUMLULUK

Polialkilen glikolün belirli konvansiyonel boyalarla uyumsuzluk eğiliminden dolayı yüksek kaliteli epoksi boyaların kullanılması tavsiye edilmektedir. Her ne kadar viton malzemeler ile kullanımı tercih edilse de nitril sızdırmazlık elemanlarıyla da uyumlu olduğu tespit edilmiştir.

h5>SHELL OMALA S4 WE NASIL KULLANILIR ?

Polialkilen glikol içermekte ve birçok sentetik yağlarla beraber mineral yağlarla da uyumlu değildir. Bu yüzden bu tip ürünlerden Shell S4 WE ürününe geçiş yaparken dikkat edilmelidir. Sistem sirkülasyon sağlayacak minimum miktarda doldurulduktan sonra ” flushing” yapılması gerekmektedir. Flushing süresince sisteme her hangi bir yük uygulanmamalı ve yağ soğumadan boşaltılmalıdır. Tercihen, mineral yağla temas etmiş olan sızdırmazlık elemanları değiştirilmelidir. Bir kaç gün kullanıldıktan sonra yağ kontrol edilmelidir. Sistemin tamamen temiz ve kirlilik içermediğinden emin olunmalıdır. Farklı tip polialkilen glikollerle de uyumlu değildir. Bu yüzden eklemelerde gerekli dikkat gösterilmelidir. Genellikle karışım yapmak yerine sistemin tamamen boşaltılması ve yeniden doldurulması tercih edilmektedir.

SHELL OMALA S4 WE ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL OMALA S4 WE FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.