kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

 genellikle madeni yağ ile emülsiyonu malzemeden oluşmuş olup sıvı yağın kullanılamadığı ve akma istenmeyen tüm uygulamalar için geliştirilmiştir.


Greslerin yapısal özellikleri

Gresler yapısal olarak mineral ve özelliğine göre gresin yapısında ciddi farklılıklar oluşturabilir. Gresleri sıvı yağlardan ayıran en önemli özellik katı özellikte olması ve yapısı gereği sıvı yağlar gibi akmamasıdır. Gresleri oluşturan en önemli etkenler , , yük vb. ortamlar gresin yapısını belirler ve özelliklerini ön plana çıkartır.

Gresler daha çok dönen ekipmanlarda yada sıvı yağların yetersiz kaldiği kaçak noktaları engellemek için kullanılır. Daha çok yanlış bilinen bir şey var ki ; greslerin renkleri gresin özelliğini kesinlikle belirlemez. Ancak bazı gresler var ki örneğin (siyah) , (gri-siyah) , (sarı) sektörde bu renkleriyle bütünleştirilmiştir. Gresleri yağlardan ayıran özelliklerden biri tutunabilir özelliğinin olmasıdır.

Gres ile yağlamanın avantajları nelerdir?

– Dizayn karmaşıklığını azaltır.

– Gresin ömrüne bağlı olarak daha az bakım gerektirir.

– Kaçak riskini azaltır ve sızdırmazlık dizaynlarını basitleştirir.

Gresler, o kadar kolay akmadıkları için yağlama konusunda genellikle yağlar kadar etkili değildir. Ne var ki belli uygulamalarda sıklıkla tercih edilirler. Çünkü uygulandıkları yerde kalırlar, mükemmel bir sızdırmazlık ile koruma sağlarlar ve sızma veya dökülme eğilimi göstermezler. Gresler, yağlayıcının ısıyı etkili bir şekilde dağıtabilmesinin önemli olduğu yerlerde kullanıma uygun değildir. Kirin içeri girmesini azaltsalar da, temizliğin korunmasında yağlar kadar etkili değillerdir.

Gres yağlarının çeşitleri nelerdir ?

– Lityum

– Komplex Sabunlu Gresler

– Kalsiyum Sabunlu Gresler

– Jel Gresler

Özellikli Gresler

En çok kullanılan için ürün ve markaları inceleyebilirsiniz.

Gres Yağları


İlginizi Çekebilir

Neo Lubricants Gıda Onaylı Yağ

Neogrease FG 2

kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

Klüber Gres Yağı

Klüber Amblygon TA 15/2

kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

Gres Yağları

OKS 251

kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

Bir cevap yazın

Hemen Arayın