Gres Yağları

Aradığınız ürüne ait sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Gres Yağları teknik detaylar, fiyatları, incelemeler

Gres, uygun baz yağ viskozitesi, katkı maddesi gereksinimleri ve kıvamı belirlendikten sonra sızıntıyı en aza indirmek ve kirleticileri dışarıda tutmak için oluşturulan katı yağdır. Kararlılığı nedeniyle yağ sızıntısını önlemek ve ayrıca aşındırıcı kirletici maddelerin ve yabancı maddelerin girişini önlemek için bir sızdırmazlık maddesi görevi görür. Ayrıca, bozulmuş contaları etkili tutma görevi görür.

Gresin işlevi, yerçekimi kuvveti, santrifüj hareketi veya basınç altında sıkıştırılmadan dışarı sızmadan hareketli yüzeylerle temas halinde kalmak ve yağlamaktır. En önemli pratik gerekliliği, kullanım sırasında karşılaştığı tüm sıcaklıklarda kesme kuvvetleri altında özelliklerini korumasıdır. OEM spesifikasyonları normalde çalışma veya ortam sıcaklığında viskozite, katkı maddesi gereksinimleri, baz yağ tipi ve hatta farklı çevre koşulları için özel hususları içerir.

Gres yağı özellikleri ise yağda olduğu gibi, bir uygulama için seçilirken dikkate alınması gereken kendine has özellikler gösterir. En iyi gres yağı için yaygın olarak bulunan özellikler şunları içerir:

Pompalanabilirlik
Su direnci
Kararlılık
Damlama noktası
Oksidasyon kararlılığı
Yüksek sıcaklık etkileri
Düşük sıcaklık etkileri

Gres yağı renkleri
Üreticiler, sadece kahverengi veya siyahın aksine, greslerin tanımlanmasını kolaylaştırmak ve onları daha çekici hale getirmek için renklendiricileri kullanır. Renk, örneğin başka bir gresin rengi beklendiğinde gres tabancasından belirli bir renk çıktığında, kullanıcıların yanlış gresi tespit etmelerine yardımcı olabilir.

Gresin rengi kalite bilgisi sağlama potansiyeline sahip olsa da, yalnızca türünü belirtmek için bir markalama amaçlanmıştır (genellikle kalınlaştırıcı tipine göre). Bununla birlikte, hiçbir gresin rengi bir tek bir üreticisinin teklifleri dahilinde bile belirli bir kalınlaştırıcı türü oluşturabilir.

Gres Yağı Fiyatları
İnşaat, otomotiv, gıda ve endüstriyel sektörlerde yaygın olarak kullanılan gres yağı, makinelerin ve ekipmanların doğru çalışmasını sağlamak için vazgeçilmez bir rol oynamaktadır. Ancak, son zamanlarda gres yağı fiyatlarında yaşanan değişimler, bu önemli yağ türünün kullanıcıları için bir endişe konusu haline gelmiştir.

Gres yağı fiyatlarının neden arttığı ve bu durumun sektörler üzerindeki etkileri ekonominin güncel durumu ve hammadde kaynaklı olmasındandır.

Klüber gres yağı fiyat, Shell Gadus fiyatı, Mobil Mobilux EP, Petrol ofisi süper gres fiyatları, teknik bilgi, msds için bizimle irtibata geçebilirsiniz.