Mobil Mobilith SHC Serisi

Aşırı sıcaklıklarda çalışan çok çeşitli uygulamalar için tasarlanmış, sentetik baz yağların benzersiz özelliklerini yüksek kaliteli lityum kompleks kalınlaştırıcının özellikleri ile birleştirilen sentetik gres yağlarıdır.

Mobilith SHC serisi gresler, aşırı sıcaklıklarda çalışan çok çeşitli uygulamalar için tasarlanmış, üstün performans ürünleridir. Sentetik baz yağların benzersiz özelliklerini yüksek kaliteli lityum kompleks kalınlaştırıcının özellikleri ile birleştirirler. Sentetik yağların parafin içermeyen yapıları ve (mineral yağlarla kıyaslandığında) düşük sürükleme katsayıları, düşük sıcaklıklarda mükemmel pompalanabilirlik ile çok düşük ilk çalıştırma ve çalışma torku sağlamaktadır.

Bu ürünler, enerji tasarrufu için potansiyel sunmakta ve küresel makaralı ve bilyalı rulmanların yük bölgelerinde çalışma sıcaklıklarını düşürmektedir. Lityum kompleks kalınlaştırıcı yüzeye mükemmel yapışma, yapısal kararlılık ve su direnci özelliklerine yardım eder. Bu gresler yüksek seviyede kimyasal kararlılığa sahiptir. Yüksek ve düşük ısılarda uygun çalışma viskozitesi sunmanın yanında aşınma, pas ve korozyona karşı mükemmel koruma sağlamak için özel bir katık kombinasyonu ile formüle edilmiştir.

Baz yağ viskozitesi ISO VG 100'den 1500'e kadar değişen ve NLGI sınıfı 2 ila 00 arasında olan Mobilith SHC Serisi gresler, yedi farklı sınıfta üretilmiştir. Mobilith SHC Serisi gresler, dünya çapında birçok endüstride birçok kullanıcının tercih ettiği ürünler haline gelmiştir. Bu gresler, benzersiz kaliteleri, güvenilirlikleri, çok yönlülükleri ve sağlamış oldukları performans faydalarıyla tanınmaktadırlar.

MOBİL MOBİLİTH SHC GRES ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Benzersiz yüksek sıcaklık ve düşük sıcaklık performansı
– Aşınma, pas ve korozyona karşı mükemmel koruma
– Mükemmel ısıl kararlılık ve oksidasyon direnci
– Düşük sürükleme katsayısı
– Hem yüksek hem de düşük viskozite sınıflarını kapsar
– Sulu ortamlarda üstün yapısal kararlılık
– Düşük uçuculuk

MOBİL MOBİLİTH SHC GRES NEREDE KULLANILIR ?

SHC Serisi gresler birçok mineral bazlı ürün ile uyumlu olmalarına karşın, bu gresin diğerleri ile karıştırılması performans düşüşüne yol açabilir. Bu nedenle, gresin SHC Serisi greslerden biri ile değiştirilmesinden önce, azami performans faydalarını görebilmek için sistemin iyice temizlenmesi gerekir. Pek çok performans avantajını paylaşsa da, uygulama alanları en iyi şekilde her ürünün kendi sınıfı açısından açıklanır.

– Mobilith SHC 100 esas olarak düşük sürtünme, düşük aşınma ve uzun hizmet ömrünün istendiği elektrik motor gibi yüksek devirli uygulamalar için önerilen aşınma önleyici ve aşırı basınç gresidir. Sentetik baz yağlı, NLGI 2 Sınıfı / ISO VG 100 gresidir. Uygulama sıcaklığı -40 ºC* ile 150 ºC arasındadır.

– Mobilith SHC 220 çok amaçlı, ağır hizmet otomotiv ve endüstriyel uygulamaları için önerilen NLGI 2 aşırı basınç gresidir. ISO VG 220 sentetik baz yağ içerir. Mobilith SHC 220 için önerilen çalışma sıcaklığı -40 ºC* ile 150 ºC arasındadır.

– Mobilith SHC 221 çok amaçlı, özellikle merkezi gres sistemlerinin kullanıldığı ağır hizmet otomotiv ve endüstriyel uygulamaları için önerilen aşırı basınç gresidir. ISO VG 220 sentetik baz yağ içerir. Mobilith SHC 221 için önerilen çalışma sıcaklığı -40 ºC ile 150 ºC arasındadır.

– Mobilith SHC 460, ISO VG 460 sentetik baz yağı içeren NLGI 1.5 sınıfında olan, zorlu endüstriyel ve denizcilik uygulamaları için önerilen bir aşırı basınç gresidir. Düşük ve orta hızlarda ağır yükler altında ve su direncinin kritik bir faktör olduğu uygulamalarda üstün yatak koruması sağlar. Mobilith SHC 460, haddehaneler, kağıt fabrikaları ve denizcilik uygulamalarında benzersiz bir performans sergilemiştir. Önerilen uygulama sıcaklığı -30 ºC* ile 150 ºC arasındadır.

– Mobilith SHC 1000 Special, ISO VG 1000 sınıfında sentetik baz yağına sahiptir. Sınır yağlama koşullarında çalışan düz veya döner elemanlı rulmanlar için azami koruma sağlamak üzere %11 grafit ve %1 molibden disülfür içerir. Katı yağlayıcılarla takviye edilmiş, NLGI 2 sınıfında bir grestir. Bu ürün çok düşük hız, kayma teması, ve yüksek sıcaklık gibi şartlar altında çalışan yatakların ömrünü uzatmak için tasarlanmıştır. Mobilith SHC 1000 Special'ın -30 °C* ile 150 °C sıcaklık aralığında ve uygun bir gresleme sıklığında çalıştırılması tavsiye edilir.

– Mobilith SHC 1500 NLGI 1.5 Sınıfı / ISO VG 1500 sentetik baz yağlı grestir. Esas olarak çok düşük hızlar, ağır yükler ve yüksek sıcaklıklarda çalışan düz ve döner elemanlı rulmanlar için önerilir. Mobilith SHC 1500 için önerilen çalışma sıcaklığı uygun gresleme aralıkları dikkate alındığında -30 ºC* ile 150 ºC arasındadır. Mobilith SHC 1500 ile sürekli yağlama, ağır hadde tezgahı uygulamalarındaki yatak ömrünün uzatılmasında çok etkili olmuştur. Mobilith SHC 1500 aynı zamanda döner fırın rulmanları ve cüruf transfer vagonlarının rulmanlarında mükemmel performans sergiler.

– Mobilith SHC 007, NLGI 00 sınıfında / ISO VG 460 sentetik baz yağlı bir grestir. Önerilen çalışma sıcaklığı uygun gresleme aralıkları dikkate alındığında -50 ºC ile 150 ºC arasındadır. Öncelikli kullanım yerleri, geleneksel yarı sıvı greslerin yağlama ömürlerinin kısalığı nedeniyle uygun olmadıkları, yüksek sıcaklıklara maruz kalan ve gresle yağlanan endüstriyel dişli kutuları ile ağır vasıta kamyon treyler tekerlek poyralarıdır.

*Düşük sıcaklık iddiaları, sırasıyla ilk çalıştırmada ve 1 saatte ASTM D 1478 sonuçları ile 10.000/1.000 gcm azami limitlerinin karşılaştırılmasına dayanır.

MOBİL MOBİLİTH SHC GRES FİYATI

Fiyat almak için…

Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.