Hidrolik Yağı

Aradığınız ürüne ait sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Hidrolik Yağı teknik detaylar, fiyatları, incelemeler

Hidrolik Yağ, hidrolik makine ve teçhizat içindeki gücü aktarmak için kullanılan sıkıştırılamaz bir sıvıdır. Hidrolik sıvı olarak bilinen hidrolik yağı, sentetik veya mineral bazlı olabilir. Bu faydalı yağ grubu, güç aktarımında yaygın olarak kullanılmasına rağmen, hidrolik sıvı, makine ve ekipman içinde bir sızdırmazlık, soğutucu ve yağlayıcı görevi de görebilir.

Hidrolik yağların çoğu ya mineral esaslı ya da sentetiktir. Mineral bazlı hidrolik yağlar standart ham petrol ile elde edilirken, sentetik hidrolik yağlar kimyasal olarak üretilen baz yağlar kullanılarak üretilir. Sentetik yağlar, mineral yağlara kıyasla, örneğin yüksek sıcaklık performansı, biyolojik olarak parçalanabilirlik ve oksidasyon kararlılığı gibi üstün fiziksel özellikler verecek şekilde formüle edilebilir.

Hidrolik Yağların Özellikleri

Herhangi bir hidrolik yağın özellikleri ve özellikleri, hidrolik sisteminizin onu kullanmanız gereken çalışma koşullarında çalışabilme kapasitesi açısından hayati derecede önemlidir. Bu özellikle endüstriyel veya ticari hidrolik yağlar için geçerlidir. Dolayısıyla, bir hidrolik yağın yararlı olabilmesi için aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekir:

– Sıkıştırılamaz
– Çeşitli çalışma sıcaklıklarında termal olarak kararlı
– Yangına dayanıklılık
– Sistemine aşındırıcı değildir
– Sistemine aşınma önleyici
– Düşük kavitasyon eğilimi
– Su toleransı (su kirlenmesine karşı direnç)
– Toplam su reddi
– Sıcaklıktan bağımsız olarak sabit viskozite
– Uzun yaşam
– Uygun maliyetli

Hidrolik Yağı Üretici Markaları ve Ürünleri

En çok bilinen ve tercih edilen hidrolik yağı üreticileri olarak Shell (Tellus, Tellus S), Mobil (DTE), Petrol Ofisi (Hydro Oil HD), Castrol (Hyspin), Total (Azolla), Elf, Opet. Hidrolik yağ nedir, 46 lık hidrolik yağı, En iyi hidrolik yağı, Hidrolik yağının Numaraları, 46 lik Hidrolik yağı, Hidrolik yağı Teneke fiyatı, 46 Numara Hidrolik Yağ Teneke Fiyatı, Hidrolik yağı nerede kullanılır. Hidrolik yağ fiyatları, teknik döküm, karşılaştırma cetveli, pdf ve msds için bizimle iletişime geçebilirsiniz.