Tellus S2 V, mekanik stres altında ve geniş sıcaklık aralıklarında mükemmel viskozite kontrolü sağlayan 'in patentli eşsiz teknolojisinin kullanıldığı yüksek performanslı hidrolik yağlarıdır. Geniş ortam ve çalışma sıcaklıklarının söz konusu olduğu uygulamalarda ve mobil ekipmanlarda üstün koruma ve performans sağlar.

TELLUS S2 V ESKİ İSMİ NEDİR ?

Shell Tellus T

SHELL TELLUS S2 V ÖZELLİKLER VE FAYDALARI

– Termal ve kimyasal bozulmaya karşı gösterdiği direnç ile ekipmanların bakım aralıklarının uzatılmasına yardımcı olur.
– Çamur oluşumunu azaltır. Endüstri standardı ASTM D943 TOST testinde (Turbine Oil Stability Test) mükemmel performans gösterir.
– İyi sistem temizliği ve güvenilirlik sağlar.
– Özellikle nem veya rutubetli çalışma koşullarında pas ve korozyon riskini azaltır.
– Uzun kullanım ömrü sağlayan yüksek kararlılığa sahiptir.

İçeriğindeki yırtılmaya karşı yüksek kararlılığa sahip viskozite geliştiriciler, kullanım ömrü boyunca fiziksel özelliklerindeki olası değişimleri minimize eder. Performansı kanıtlanmış çinko esaslı aşınma önleyici katkılar, ister düşük isterse yüksek yükün söz konusu olduğu her türlü çalışma koşulunda verimli çalışmayı sağlar. Denison T6C (kuru ve ıslak tip) gibi ağır ve Vickers 35VQ25 gibi zorlu pistonlu ve paletli pompa test neticelerindeki üstün performans sistemdeki parça ömürlerinin uzamasına nasıl yardımcı olduğunun bir göstergesidir. Çok geniş sıcaklık aralıklarında çalışabilme özelliği sayesinde mobil ekipmanların ilk çalışma anından normal çalışma şartlarına kadar her aşamada sistemin verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Üstün temizlik, mükemmel filtrenebilirlik ve yüksek sudan ayrışma, havayı defetme, köpük önleme özelliklerinin hepsi hidrolik sistem verimliliğini artırmada ve sürekliliğin sağlanmasında katkı sağlar. Köpük oluşumuna sebebiyet vermeden sisteme giren havayı hızlı bir şekilde defeder. Bu sayede hidrolik güç aktarımının verimli bir şekilde devam etmesine katkıda bulunurken yağ ömrünü kısaltabilecek kavitasyon ve oksidasyon gibi olumsuz etkileri minimize eder.

SHELL TELLUS S2 V UYGULAMA

Açık alanlarda çalışan hidrolik ve güç iletim sistemleri çok yüksek sıcaklık değişim aralıklarının söz konusu olduğu çalışma koşullarına maruz kalabilirler. Shell Tellus S2 V, yüksek viskozite indeksi sayesinde en ağır çalışma koşullarında dahi ilk çalışma anından tam yükte çalışma şartlarına kadar her aşamada sistemin yüksek performansta çalışmasını sağlar.
Hassas hidrolik sistemler operasyonun her aşamasında mükemmel viskozite kontrolüne gereksinim duyar. Shell Tellus S2 V hidrolik yağları ISO HM sınıfı yağlar ile mukayese edildiğinde daha iyi viskozite-sıcaklık kararlılığına sahip olup sistemlerin performansının artmasına yardımcı olur.
Daha zorlu çalışma koşulları, daha uzun yağ ömrü ve verimlilik artışı için Shell Tellus S3 ve Shell Tellus S4 hidrolik yağlarının kullanımı tavsiye edilir.

SHELL TELLUS S2V UYUMLULUK

Birçok hidrolik pompa ile kullanıma uygundur. Gümüş kaplamalı parça içeren pompalarda kullanmadan önce lütfen teknik destek birimi ile irtibata geçiniz. Diğer hidrolik yağların birçoğu ile uyumlu olmasına karşın bazı hidrolik yağlar ile karıştırılmamalıdır. (Ör: Doğada çözünebilen veya ateşe dayanıklı sıvılar.) Shell Tellus S2 V mineral yağlar ile kullanılabilen tüm boya ve sızdırmazlık elemanları ile uyumludur.

SHELL TELLUS S2 V SPESİFİKASYONLAR , ONAYLAR VE TAVSİYELER

– Denison Hydraulics (HF-0, HF-1, HF-2)
– Fives Cincinnati P-70 (ISO 46)
– Eaton Vickers (Brochure 694)
– Swedish Standart SS 15 54 34 AM ·ISO 11158 (HV)
– ASTM 6158-05 (HV)
– DIN 51524 Part 3 HVLP tip
– GB 111181-1-94 (HV)

SHELL TELLUS S2 V 15, 22, 32, 46, 68, 100 FİYATI

Fiyat almak için…

SHELL TELLUS S2 V ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL ENDÜSTRİYEL MADENİ YAĞ VE GRESLER

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.