Mobil Mobiltherm 600 Serisi

Kapalı dolaylı ısıtma sistemlerinde kullanmak için tasarlanmış yüksek performanslı ısı transfer yağıdır.

Mobiltherm ısı transfer yağları, kapalı dolaylı ısıtma tesisatlarında kullanılmak için tasarlanmış yüksek performanslı ürünlerdir. Tüm endüstriyel süreçlerde, soğuk yağla kapatılmış dolaylı ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılmaları önerilir. Isıl kırılmaya ve kimyasal oksidasyona dirençli yüksek derecede rafine baz yağlardan formüle edilmiştir. Isıl olarak çok kararlıdırlar ve birikinti oluşumu veya viskozite artışı olmadan oldukça uzun süre kullanılabilirler.

İyi ısı transfer verimliliğine sahiptir ve viskoziteleri hem başlatma hem de çalışma sıcaklıklarında kolaylıkla pompalanmalarını sağlayacak düzeydedir. Daha hızlı ısı yayılımı sağlayan belirli ısıl iletkenlik gösterirler. Önerilen çalışma sıcaklıklarında ısıl kırılmaya karşı dirençleri sayesinde, bu yağların parlama noktaları kullanımda belirgin şekilde düşmez.

MOBİL MOBİLTHERM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Ağır uygulamalarda bile performans ve güvenilirlik yönünden ün kazanmış Mobil markasının önemli ürünlerinden biridir. Modern arıtma teknikleri mükemmel ürün özellikleri sağlamada önemli bir faktördür.

– Isıl kırılma ve bozulmaya karşı yüksek direnç – Isı transferi imkanı ve en aza indirgenmiş bakım gereksinimleri sayesinde tortu ve kok birikintisi oluşturmaz
– Mükemmel ısıl özellikler – Yüksek ısı transfer oranları ve iyileştirilmiş çalışma verimliliği sayesinde daha düşük çalışma maliyetleri
– İyi termal ve oksidasyon kararlılığı – Uzun süre sorunsuz hizmet ve azaltılmış duruş süreleri
– İyi düşük sıcaklık akışkanlığı – Soğuk sistemlerde kolay ilk çalıştırma

MOBİL MOBİLTHERM NEREDE KULLANILIR ?

Mükemmel ısıl ve oksidasyon kararlılığını bozarak diğer özelliklerin değişmesine ve kullanım ömrünü belirlemeye yönelik analizlerde karışıklıklara neden olabileceğinden diğer yağlarla karıştırılmamalıdır. Yağlar önerilen azami sıcaklıkların üzerinde kullanılıyorsa ve sistem, nitrojen gibi bir asal gaz ile basınçlandırılarak daha yüksek sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmamış ise, buhar kilidi oluşabilir. Daha yüksek sıcaklıklarda sıcaklık önerilen sınırın üstüne yükseldiğinde, kayda değer şekilde artan ısıl bozulma oranı nedeniyle sıvı ömrü kısalabilir. İyi tasarlanmış sistemlerde ısıtma elemanını çevreleyen yağ filmi sıcaklığı, yağın sıcaklığının 15ºC ila 30ºC üzerinde olmalıdır. Eğer sıcaklık belirtilen seviyeden daha yüksekse, yağın kullanım ömrü kısalabilir ve tortu ve kok birikintisi oluşumu nedeniyle ısı transferi oranları değişebilir.

Diğer mineral yağlarda olduğu gibi Mobiltherm ısı transfer yağları yalnızca basınçlı dolaşıma sahip sistemlerde kullanılmalıdır. Isı transfer ortamının sirkülasyonu için ısı yayımına bağımlı sistemler, yağın yerel olarak aşırı ısınmasını ve hızlı bozulmasını önlemek için yeterli hızda akış sağlamaz. Ayrıca bu yağların, sıcak yağın doğrudan havaya maruz kaldığı açık sistemlerde kullanılmaları önerilmez. Sıcak Mobiltherm yağları, yağ kaçağı noktalarında püskürür veya kaçarsa anında alev alabilir.

Mobiltherm 600 serisi, yağ sıcaklık aralıklarının aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi olduğu açık ve kapalı tesisatlarda kullanılabilir.
– Mobiltherm 605: Kapalı Sistemler (315º C'ye kadar), Açık Sistemler (180º C'ye kadar)
– Mobil therm 603: Kapalı Sistemler (285º C'ye kadar), Açık Sistemler (150º C'ye kadar)
– Mobiltherm 610: Açık sistemler (250º C'ye kadar)
– Mobiltherm 611: Açık sistemler (275º C'ye kadar)

MOBİL MOBİLTHERM FİYATI

Fiyat almak için…

MOBİL MOBİLTHERM ALTERNATİF (MUADİL)
Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.