Klüber Summit HySyn FG

Gıda ve ilaç endüstrisi için üretilmiş sentetik hidrokarbon yağlarına dayalı hava kompresörü yağlarıdır. Mineral yağlar ve diğer sentetik hidrokarbon yağları ile karıştırılabilirler.

Summit HySyn FG yağları, sentetik hidrokarbon yağlarına dayalı hava kompresörü yağlarıdır. Mineral yağlar ve diğer sentetik hidrokarbon yağları ile karıştırılabilirler. Sentetik baz yağı sayesinde iyi bir oksidasyon kararlılığı sunar, böylece kompresörlerdeki oksidasyon kalıntılarını en aza indirir ve yağ değişim aralıklarını ve yağ filtreleri ile separatörlerin hizmet ömrünü uzatır. HySyn FG yağları NSF H1 tescillidir.

Yağlayıcılar, gıda işleme, kozmetik, ilaç veya hayvan yemi endüstrilerindeki ürünler ve ambalaj malzemeleriyle tesadüfi temas için geliştirilmiştir. Bu yağlarının kullanımı, üretim süreçlerinizin güvenilirliğini artırmaya katkıda bulunabilir. Yine de ek bir risk analizi yapmanızı öneririz, örn. HACCP.

KLÜBER SUMMİT HYSYN FG ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Gıda işleme ve ilaç endüstrisinde kullanım için kayıtlı NSF H1'dir.
– ISO 21469 sertifikalı – üretiminizin hijyenik gereksinimlerine uyumu destekler.
– Yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörlerde 4.000 çalışma saatine kadar uzatılmış yağ değişim aralıkları sayesinde düşük bakım ve işletme maliyetleri
– Karışabilirliği ve yaygın conta malzemeleriyle uyumluluğu nedeniyle mineralden sentetik kolay kompresör dönüşümü
– Düşük buharlaşma eğilimi ve dolayısıyla yağ buharının basınçlı hava üzerindeki düşük etkisi
– Yağ filtrelerinin, aktif karbon filtrelerinin ve yağ ayırıcıların uzun süreli servisi
– Yüksek sürtünme yük kapasitesi nedeniyle dişlilerin yağlanması için de uygundur
– Aerzener, Air Liquide, Boge, CompAir, Worthington, Getriebebau Nord, Lenze vb. tarafından kullanılmış ve onaylanmıştır.

KLÜBER SUMMİT HYSYN FG NEREDE KULLANILIR ?

Yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler, pistonlu pistonlu kompresörler ve santrifüj kompresörler için kullanılabilir. Yağsız basınçlı hava gerektiren (yağ ayırıcı tarafından çıkarılamayan yağ buharı olmadan) gıda işleme ve ilaç endüstrisi kompresörlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca yağsız vidalı kompresörlerdeki dişlilerin yağlanması için de kullanılabilir.

İyi stabiliteleri sayesinde bu yağlar, endüstriyel dişlilerdeki düşük sıcaklık uygulamaları için de uygundur. Ayrıca Summit HySyn FG 32-46-68 yağları zincirlerde, özellikle düşük sıcaklıklarda çalışan zincirlerde, örn. dondurucu tünellerde.

KLÜBER SUMMİT HYSYN FG NASIL UYGULANIR

Hava kompresörleri için yağ viskozitesini seçerken lütfen üreticinin talimatlarına uyun. Yağ enjeksiyonlu vidalı kompresörler için normalde ISO VG 32, 46 ve 68 viskozite sınıfları, pistonlu pistonlu kompresörler ISO VG 68 ve 100 ve santrifüj kompresörler ISO VG 32 için kullanılır. cam endüstrisinde IS makine pistonu yağlaması.

Mineral yağlardan sentetik yağlara geçişle ilgili notlar:
Kullanılmış bir kompresörü Summit HySyn FG yağına değiştirirken, henüz sıcakken tüm kompresör devresindeki eski yağı boşaltın. Ayrıca tüm yağ filtrelerini ve ayırıcıları değiştirmenizi öneririz. Ardından kompresörü Klüber HySyn FG yağı ile yeniden doldurun.

Mineral yağdan sentetik Klüber HySyn FG yağına geçerken lütfen kompresörün kararmış veya kirlenmiş yağ şeklinde oksidasyon kalıntıları içerebileceğini göz önünde bulundurun. Bu tür kalıntılar, taze Klüber Summit HySyn FG yağının hizmet ömrünü etkileyebileceğinden, kompresör Klüber Summit Varnasolv kullanılarak temizlenmelidir. Klüber Summit HySyn yağına geçtikten sonra, yağ analizi veya Klüber Summit TAN Kit ile yağ değişim aralığının yaklaşık 500 ila 1000 çalışma saati olamalıdır.

KLÜBER SUMMİT HYSYN FG FİYATI

Fiyat almak için…

KLÜBER SUMMİT HYSYN FG ALTERNATİF (MUADİL)
Klüber Lubrication Yağ ve Gres

Makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Klüber Lubrication her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.

Klüber Malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Klüber karşılaştırma muadil cetveline buradan ulaşabilirsiniz.

Klüber, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Klüber Lubrication her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.