Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi

Soğutma kompresörlerinde ve ısı pompalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, tam sentetik mükemmel performanslı kompresör yağıdır.

Mobil Gargoyle Arctic SHC™ 200 Serisi, soğutma kompresörleri ve ısı pompalarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış, tamamen sentetik, üstün performanslı yağlayıcılardır. Isıl/oksidatif bozunmaya karşı olağanüstü dayanıklılığa sahip, parafin içermeyen, sentezlenmiş hidrokarbon polialfaolefin (PAO) sıvılarından formüle edilmişlerdir. Doğal yüksek kesme dayanımına sahip viskozite indeksi ve düşük sıcaklık akıcılığı sayesinde pek çok geleneksel mineral yağın kapasitesinin yetmediği zorlu hizmet koşullarında performans gösterebilmektedirler. Yaygın olarak kullanılan soğutucu maddelerle çözünebilirliği ve karışabilirliği düşük olduğundan, basınç altında soğutucu maddelerin bulunduğu durumlarda daha yüksek film kalınlığı sağlarlar. Bu da şaft contası kaçaklarını azaltmaya yardımcı olabilir. Kararlılıkları ve düşük buharlaşma özellikleri, geleneksel mineral yağlarda görülebilen “light end stripping” (hafif uç soyulması) durumunu azaltır. Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlayıcıları, sürtünme kayıplarını azaltmaya ve makinelerin işletme verimliliklerini artırmaya yardımcı olabilir.

Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlayıcıları, çok yüksek sıcaklıklarda çalışan soğutma kompresörleri ve çok düşük buharlaştırıcı sıcaklıklarına sahip sistemlerin yağlanmasında tavsiye edilir. Amonyak ve karbondioksit gibi soğutucu maddelerin kullanıldığı kompresör sistemleri için uygundurlar. Karbondioksitle karışma özelliğinin düşük olması sayesinde, karbondioksit kullanılan vidalı kompresörler için uygun seçimdirler. Kükürtdioksit dışında en yaygın soğutucu maddelerle uyumlu olmalarının yanında, soğutucu madde olarak amonyak kullanan sistemlerde özellikle başarılı sonuçlar verirler. Mobil Gargoyle Arctic SHC 224, 226E, 228, 230 ve 234 yağları, pek çok geleneksel mineral soğutucu yağ ile tam karışabilirlik özelliğine sahiptir. Mineral yağlar ile yapılan karışımlar, Mobil sentetik ürünün üstün performans özelliklerini düşürebilir.

MOBİL GARGOYLE ARCTİC SHC 200 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Yenilikçilikleri ve üstün performansları sayesinde tanınan ve beğenilen ürünlerdir. Ekipman üreticileri ile yaptığımız çalışmalar, Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi yağlayıcılarının olağanüstü performansını kanıtlayan laboratuvar testlerinin doğrulanmasına yardımcı olmuştur. OEM'lerle yapılan çalışmaların diğer faydaları da, düşük sıcaklıklarda mükemmel akıcılık sağlayan üstün düşük sıcaklık kabiliyeti, basınç altında soğutucu emilimi nedeniyle oluşan viskozite kaybına karşı dayanıklılık, mükemmel rulman film kalınlığı ve şaft sızdırmazlık özellikleridir.

Mobil Gargoyle Arctic SHC 224, 226E, 228, 230 ve 234 yağlarında kullanılan PAO baz yağı, doğası gereği yüksek sıcaklık uygulamalarında kritik öneme sahip olan üstün bir ısıl/oksidatif direnç sağlar. PAO baz yağlarının dar moleküler ağırlık dağılımı, buharlaşmayı en aza indirgeyerek, yağın başka yere aktarılmasını azaltmaya yardımcı olabilir.

Mobil Arctic SHC 224, 226E, 228, 230 ve 234 Serisi yağlar aşağıdaki özellikleri ve potansiyel faydaları sağlar:
– Soğutucuların bulunduğu koşullarda yüksek yağ filmi kalınlığı
– Üstün ısıl/oksidatif ve kimyasal kararlılık
– Düşük uçuculuk
– Yüksek Viskozite İndeksi vardır ve parafin içermez
– Düşük sürükleme katsayısı
– Sızdırmazlık elemanı uyumluluğu

MOBİL GARGOYLE ARCTİC SHC 200 NEREDE KULLANILIR ?

Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi, özellikle soğutma kompresörleri ve ısı pompalarında kullanılmak üzere tasarlanmış tam sentetik yağlardan oluşur.

Uygulamayla İlgili hususlar: Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi, mineral yağ ürünleriyle uyumludur. Ancak, karışımlar ürün performansını düşürür. Mineral bir ürün Mobil Gargoyle Arctic SHC 200 Serisi'nden bir ürünle değiştirileceği zaman, sistemler baştan aşağı yıkanmalı ve temizlenmelidir. R22 soğutucularında, kompresörün çalışmasının yağ ve soğutucuyu etkili bir şekilde ayırmak için uygun olup olmadığı konusunda soğutma biriminin tedarikçisine başvurulmalıdır.

– Ticari, endüstriyel, ısı pompası uygulamaları ve denizcilikte kullanılan soğutma sistemleri
– Endüstriyel, Ticari ve konutlardaki ısı pompası uygulamaları
– Hem pistonlu hem de döner kompresörler için tavsiye edilir
– Amonyak ve Karbondioksit soğutucu maddelerle kullanılması tavsiye edilir

MOBİL GARGOYLE ARCTİC SHC 200 FİYATI

Fiyat almak için…

Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.