Omega 613

Kompresör/vakum pompası güvenliğine ve maliyet tasarrufu sağlayan işlevselliğe yeni bir boyut kazandırmak için tasarlanmış mükemmel bir hava kompresörü ve vakum pompası yağıdır.

Omega 613, kompresör/vakum pompası güvenliğine ve maliyet tasarrufu sağlayan işlevselliğe yeni bir boyut kazandırmak için tasarlanmış mükemmel bir hava kompresörü ve vakum pompası yağıdır.

Böyle bir yağın sahip olması gereken ideal özellikler, yüksek kimyasal kararlılık, iyi parlama noktası, yüksek termal kararlılık, yüksek derecede arıtma ve saflıktır ve pas, korozyon ve oksidasyon oluşumuna karşı yoğun şekilde güçlendirilmelidir. İnce açıklıklar ve toleranslar için gerekli korumayı sağlayacak dengeli bir viskoziteye sahip olmalıdır.

OMEGA 613 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Sıradan yağlar, yüksek derecede safsızlıkları ve kirlenmeye karşı duyarlılıkları nedeniyle bu oluşumu destekler. Bu kombinasyon, kısa sürede granit benzeri karbon birikintilerine dönüşen hızlı ‘sıcak noktalar' oluşturur. Omega 613'ün olağanüstü kayganlığı sadece contaları kapatmakla ve böylece basınç çıkışını iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda yüksek sıcaklık tahribatına da direnir.

Günümüz kompresörlerinde sıradan veya yetersiz yağların kullanılması tehlikelidir. Alıcının içine ısı ve karbon oluşumu girdiğinde meydana gelen bir reaksiyon, bir patlama veya tehlikeli bir yangın olabilir. Ne yazık ki, bu gerçek genellikle çok geç olana kadar görmezden gelinir veya yanlış anlaşılır.

Uzun vadeli kompresör/vakum pompası verimliliği için gerekli olan ek ince boşluk korumasını sağlayan yerleşik viskozite geliştiricilere sahiptir. Akışkanlık veya yağlayıcı doku, sıcaklık değişimlerine rağmen sabit kalır.

Oksidasyona karşı olağanüstü koruma sağlar. Kompresör ve/veya vakum pompası ekipmanı sürekli olarak havadaki oksijene maruz kaldığından, istisnai bir koruma sağlanmadıkça oksidasyon meydana gelecektir. Oksidasyon, pahalı ekipmanın parçalanmasına yol açan korozyona neden olur.

OMEGA 613 NEREDE KULLANILIR ?

– Vidalı Kompresörler (kuru ve su basmış)
– Döner Kompresörler
– Dişli Kompresörler
– Santrifüj Kompresörler
– Çift Loblu Kompresörler
– Eksenel Akış Kompresörleri
– Dahili Kompresörler
– Her Türlü Vakum Pompaları

Her durumda ana işlev, emme, aktarma, sıkıştırma ve boşaltma işlemlerinde üstünlüğe dayanmaktadır. Genel olarak konuşursak, bu tür ekipman iki kategoriye ayrılabilir.
(A) Mekanik veya pozitif yer değiştirme kategorisi.
(B) Sıkışmış gazın hareket ettirilmesi için merkezkaç veya aktif kuvvet etkili tip.

Omega 613, ekipmanın Çok Kademeli Pistonlu Kompresör tipi veya Genleşme Sistemi tipi (olağanüstü düşük değişkenlikli bir kriyojenik sıcaklık ile) veya Vakum Pompaları olup olmadığına bakılmaksızın gerekli korumayı sağlar ve bir güvenlik faktörü görevi görür.

Vakum Pompaları Hava Kompresörlerine benzer şekilde çalıştığından – tersine – Omega 613, her tür vakum pompasıyla maksimum performans elde etmek için şiddetle tavsiye edilir.

Tüm sıradan yağlarla ilgili önemli bir sorun, düşük viskozitedir – doğru damlama ve besleme hızını engeller. Ancak Omega 613, ekipmanın taleplerini karşılamak için besleme zamanlamasının doğru bir şekilde hesaplanabilmesi için yerleşik bir stabiliteye sahiptir. Çok hızlı bir giriş, karbon birikmesine yol açar ve çok yavaş bir giriş, felaketli metal-metal teması anlamına gelir.

OMEGA 613 FİYATI

Fiyat almak için…

Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Omega endüstriyel yağları için malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Omega, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Omega Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.