Shell Corena S4 R

20 inceleme

Vidalı ve paletli hava kompresörde en yüksek performansı göstermek üzere geliştirilmiş sentetik hava kompresörü yağıdır. Ayrıca Shell Corena S4 R , 12.000 saatlere varan yağ değişim aralıkları ile basınçların 25 bar’ ı ve çıkış sıcaklıkların ise 100 °C ‘leri aştığı şartlarda çalışan kompresörlerde dahi mükemmel performans ve koruma sağlayacak gelişmiş bir katık paketine sahiptir.

Shell Corena S4 R teknik bilgi

Shell Corena S4 R 46, 68, 100 çıkış sıcaklıklarının 100 °C'leri aştığı şartlarda dahi 12.000 saatlere (ekipman üreticisi tarafından uygun görüldüğü takdirde) varan yağ değişim aralıklarını uzatabilmektedir.
ESKİ İSMİ NEDİR ?
Shell Corena AS 46, 68, 100
ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI
- Termal ve kimyasal bozulmaya karşı olağanüstü direnç gösterir. - Vidalı kompresörlerin döner aksamlarında ve paletli kompresörlerin palet yuvalarında depozit oluşumuna karşı direnç göstererek sürekli operasyonel verimlilik sağlar. - Depozit oluşumuna olağanüstü direnç göstererek özellikle yağ/hava seperatörleri ve ayrıştırıcılarda mükemmel iç yüzey temizliği sağlar.Doğru yağ değişim aralığının belirlenmesi çevre sıcaklığı,çalışma süresi,emilen havanın kalitesine bağlıdır. Sıcak ve nemin yüksek olduğu Asya ve Pasifik ülkelerindeki iklim koşulları gibi yağ değişim aralıklarının kısaltılması tavsiye edilmektedir (OEM'in tavsiyelerine danışın). Shell Corena S4R kompresörün iç metal yüzeylerinin korozyona ve aşınmaya karşı olağanüstü korunmasını sağlar. Sahip olduğu gelişmiş külsüz aşınma önleme katık teknolojisi ile rulman ve dişliler gibi kritik aksamların ömrünün uzamasını sağlar.Ağır koşullarda dahi havayı hızlı defetme özelliği ile aşırı köpüklenme olmadan sorunsuz çalışma koşulları sağlayarak sıkıştırılmış havanın sürekliliğinin ve güvenilir ilk çalışmanın sağlanmasına yardımcı olur. Düşük buharlaşma ve yağ taşınması özelliği ile hava kalitesini yükseltmek ile beraber yağ ekleme gereksinimini azaltmaktadır. İlave olarak suyun yağa karıştığı durumlarda dahi mükemmel sudan ayrışma özelliği ile operasyon verimliliğini sürekli kılar.
NEREDE KULLANILIR ?
Operasyon basınçlarının 25 bar'ı aştığı ve hava çıkış sıcaklıklarının 100 °C'nin üzerine çıktığı tek veya çift kademeli oil-flooded/oil injected tip kompresörler için uygundur(Bu şartlar altında aralıklı çalışma koşulları dahil). Aynı zamanda yüksek ortam sıcaklığının olduğu ve yağ sıcaklığının normal seviyelere düşürülemediği durumlarda da kullanılabilir. Shell Corena S4 R elektrik üretim tesisleri ve denizcilik uygulamalarındaki düşük ve orta devir dizel motorların ABB turboşarjlarında kullanımı için tavsiye edilmektedir.Sentetik sirkülasyon ve yatak yağına veya R&O(paslanma ve oksidasyon önleyici) tip yağa(ISO VG 32-68) gereksinim duyulan uygulamalar için mükemmel bir çözümdür.Depozit oluşumuna karşı yüksek direnç gösterirken gelişmiş düşük sıcaklık performansı sayesinde ekipmana daha düşük sıcaklıklarda çalışma imkanı sağlar. Daha yüksek viskozite sınıfında sentetik yağa gereksinim duyulan uygulamalar için Shell Morlina S4 B ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.
SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR
ISO 6743-3A-DAJ
UYUMLULUK
Mineral yağlarla karışabilir özellikte olsa da bu tür karışımlar kendi performansında belirgin bir düşüşe neden olacaktır. Diğer sentetik esaslı ürünlerle karıştırılmasından kaçınılmalıdır. Mineral yağların kullanımı için tanımlanan conta malzemeleri ile uyumludur.
Shell endüstriyel madeni yağ ve gresler, sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere, kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir. Makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler için özel yağlama gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcıların üretimini yapmaktadır.Shell Türkiye endüstriyel yağları olan tellus hidrolik yağ, omala dişli yağı, ısı transfer yağı, kızak yağı, trafo yağı, türbin yağı, Shell Gadus gresler, kompresör yağları ait, teknik bilgi (sds, pdf), msds (malzeme güvenlik formu) ve fiyat teklifi ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Shell Corena S4 R MUADİLİ (ALTERNATİFİ) NEDİR ?

Shell Corena S4 R muadili (alternatifi) için en uygun bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Shell Corena S4 R teknik döküm (datasheet, pdf, sds, msds) detaylarını inceleyebilirsiniz.

Shell Corena S4 R için soru sorabilir bilgi alabilirsiniz.

Bu ürün hakkında soru sorabilirsiniz.

Henüz soru sorulmadı

Soru sorun

Sorunuz bir müşteri temsilcisi veya diğer müşteriler tarafından cevaplanacaktır.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Soru için teşekkürler!

Sorunuz alındı ve yakında cevaplanacak. Lütfen aynı soruyu tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

Sorunuzu kaydederken bir hata oluştu. Lütfen bunu web sitesi yöneticisine bildirin. Ek bilgi:

Bir cevap ekle

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Cevabınız için teşekkürler!

Cevabınız alındı ve yakında yayınlanacak. Lütfen aynı cevabı tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

Shell Corena S4 R için yapılan yorumlar ve değerlendirmeler

İnceleme ekle
Shell Corena S4 R Shell Corena S4 R
Genel değerlendirme*
0/5
* Rating is required
Ürün kalitesi nasıldı ?*
0/5
* Rating is required
Fiyatı Değerlendirir misiniz ?*
0/5
* Rating is required
Size sunulan hizmeti değerlendirir misiniz ?*
0/5
* Rating is required
İncelemeniz
* İnceleme gereklidir
İsim
* Name is required
* Please tick the checkbox to proceed
* Please confirm that you are not a robot
4,7
Toplam 20 inceleme
1-2 20 incelemesi
  1. O
    (0) (0)
  2. B
    (0) (0)