Shell Corena S4 R

Vidalı ve paletli hava kompresörde en yüksek performansı göstermek üzere geliştirilmiş sentetik hava kompresörü yağıdır. Ayrıca Shell Corena S4 R , 12.000 saatlere varan yağ değişim aralıkları ile basınçların 25 bar’ ı ve çıkış sıcaklıkların ise 100 °C ‘leri aştığı şartlarda çalışan kompresörlerde dahi mükemmel performans ve koruma sağlayacak gelişmiş bir katık paketine sahiptir.

Corena S4 R çıkış sıcaklıklarının 100 °C'leri aştığı şartlarda dahi 12.000 saatlere (ekipman üreticisi tarafından uygun görüldüğü takdirde) varan yağ değişim aralıklarını uzatabilmektedir.

CORENA S4 R ESKİ İSMİ NEDİR ?

Corena AS

SHELL CORENA S4 R ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Termal ve kimyasal bozulmaya karşı olağanüstü direnç gösterir.
– Vidalı kompresörlerin döner aksamlarında ve paletli kompresörlerin palet yuvalarında depozit oluşumuna karşı direnç göstererek sürekli operasyonel verimlilik sağlar.
– Depozit oluşumuna olağanüstü direnç göstererek özellikle yağ/hava seperatörleri ve ayrıştırıcılarda mükemmel iç yüzey temizliği sağlar.

Doğru yağ değişim aralığının belirlenmesi çevre sıcaklığı,çalışma süresi,emilen havanın kalitesine bağlıdır. Sıcak ve nemin yüksek olduğu Asya ve Pasifik ülkelerindeki iklim koşulları gibi yağ değişim aralıklarının kısaltılması tavsiye edilmektedir (OEM'in tavsiyelerine danışın). Shell Corena S4R kompresörün iç metal yüzeylerinin korozyona ve aşınmaya karşı olağanüstü korunmasını sağlar. Sahip olduğu gelişmiş külsüz aşınma önleme katık teknolojisi ile rulman ve dişliler gibi kritik aksamların ömrünün uzamasını sağlar.

Ağır koşullarda dahi havayı hızlı defetme özelliği ile aşırı köpüklenme olmadan sorunsuz çalışma koşulları sağlayarak sıkıştırılmış havanın sürekliliğinin ve güvenilir ilk çalışmanın sağlanmasına yardımcı olur. Düşük buharlaşma ve yağ taşınması özelliği ile hava kalitesini yükseltmek ile beraber yağ ekleme gereksinimini azaltmaktadır. İlave olarak suyun yağa karıştığı durumlarda dahi mükemmel sudan ayrışma özelliği ile operasyon verimliliğini sürekli kılar.

SHELL CORENA S4 R NEREDE KULLANILIR ?

Operasyon basınçlarının 25 bar'ı aştığı ve hava çıkış sıcaklıklarının 100 °C'nin üzerine çıktığı tek veya çift kademeli oil-flooded/oil injected tip kompresörler için uygundur(Bu şartlar altında aralıklı çalışma koşulları dahil)

Aynı zamanda yüksek ortam sıcaklığının olduğu ve yağ sıcaklığının normal seviyelere düşürülemediği durumlarda da kullanılabilir.
Shell Corena S4 R elektrik üretim tesisleri ve denizcilik uygulamalarındaki düşük ve orta devir dizel motorların ABB turboşarjlarında kullanımı için tavsiye edilmektedir.

Sentetik sirkülasyon ve yatak yağına veya R&O(paslanma ve oksidasyon önleyici) tip yağa(ISO VG 32-68) gereksinim duyulan uygulamalar için mükemmel bir çözümdür.Depozit oluşumuna karşı yüksek direnç gösterirken gelişmiş düşük sıcaklık performansı sayesinde ekipmana daha düşük sıcaklıklarda çalışma imkanı sağlar. Daha yüksek viskozite sınıfında sentetik yağa gereksinim duyulan uygulamalar için Shell Morlina S4 B ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

SHELL CORENA S4 R SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

ISO 6743-3A-DAJ

SHELL CORENA S4 R UYUMLULUK

Mineral yağlarla karışabilir özellikte olsa da bu tür karışımlar kendi performansında belirgin bir düşüşe neden olacaktır. Diğer sentetik esaslı ürünlerle karıştırılmasından kaçınılmalıdır. Mineral yağların kullanımı için tanımlanan conta malzemeleri ile uyumludur.

SHELL CORENA S4 R FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.