Shell Corena S3 R

Vidalı ve paletli hava kompresörlerin yağlanması için geliştirilmiş yüksek performanslı hava kompresörü yağıdır. 6000 saate varan yağ değişim aralıklarında basınçların 20 bar’a ve hava çıkış sıcaklıkların ise 100 °C ‘lere ulaştığı şartlarda çalışmakta olan kompresörlerde dahi mükemmel performans ve koruma sağlayacak gelişmiş bir katık paketine sahiptir.

Corena S3 R çıkış sıcaklıklarının 100 °C'lere ulaştığı şartlarda dahi 6000 saatlere (ekipman üreticisi tarafından uygun görüldüğü takdirde) kadar yağ değişim aralıklarını uzatabilmektedir.

CORENA S3 R ESKİ İSMİ NEDİR ?

Corena S

SHELL CORENA S3 R ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Paletli kompresörlerin palet yuvalarında karbon depozitlerinin oluşumuna karşı direnç gösterir.
– Vidalı kompresörlerin döner aksamlarında depozit oluşumuna direnç gösterir.
– Termal bozulmaya ve depozit oluşumuna direnç göstererek özellikle yağ/hava seperatörleri ve ayrıştırıcılarında iç yüzey temizliğini sürekli kılar. – Doğru yağ değişim aralığının belirlenmesi çevre sıcaklığı, çalışma süresi, emilen havanın kalitesine bağlıdır. Sıcak ve nemin yüksek olduğu Asya ve Pasifik ülkelerindeki iklim koşulları gibi yağ değişim aralıklarının kısaltılması tavsiye edilmektedir (OEM'in tavsiyelerine danışın).

Uzun yıllardır devam eden başarılı saha performansı ile metal yüzeylerin korozyon ve aşınmaya karşı verimli korunmasını sağlar. Sahip olduğu gelişmiş külsüz aşınma önleme katık teknolojisi ile rulman ve dişliler gibi kritik ekipmanların ömrünün uzamasını sağlar.

Havayı defetme ve köpük önleme özellikleri sıkıştırılmış havanın sürekliliğinin ve güvenilir ilk çalışmanın sağlanmasında kompresör yağının en kritik performans karakteristiklerindendir. Ağır koşullarda dahi havayı hızlı defetme özelliği ile aşırı köpüklenme olmadan sorunsuz çalışma koşulları sağlamak için geliştirilmiştir. İlave olarak suyun yağa karıştığı durumlarda dahi mükemmel sudan ayrışma özelliği ile operasyon verimliliğini sürekli kılar.

SHELL CORENA S3R NEREDE KULLANILIR ?

Hava çıkış sıcaklıklarının 100 C'lere çıktığı ve çalışma basınçlarının 10 bar'lara ulaştığı oilflooded veya oil-injected tip paletli hava kompresörlerinde kullanım için uygundur. Operasyon basınçlarının 20 bar'a ulaştığı ve hava çıkış sıcaklıklarının 100 °C'lere çıktığı tek veya çift kademeli oil-flooded/oil injected tip vidalı kompresörler için uygundur.

SHELL CORENA S3 R SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

ISO 6743-3A-DAJ

SHELL CORENA S3 R UYUMLULUK

Mineral yağların kullanımı için tanımlanan conta malzemeleri ile uyumludur.

SHELL CORENA S3 R FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.