Mobil DTE Oil Light

Uzun yağ servis ömrünün gerektiği ve aralarında buhar ve su türbin gruplarının yer aldığı uygulamalar için tasarlanmış üstün performanslı sirkülasyon yağlarıdır.

Mobil DTE Oil Light Sirkülasyon Yağları

Mobil DTE™ Oil Light, uzun yağ servis ömrünün gerektiği ve aralarında buhar ve su türbin gruplarının yer aldığı uygulamalar için tasarlanmış üstün performanslı sirkülasyon yağlarıdır. Mobil DTE Oil Light olağanüstü kimyasal ve ısıl kararlılık, sudan hızlı ve tam ayrılma, emülsiyon oluşumuna karşı yüksek dayanıklılığı sağlayan üst düzeyde rafine edilmiş baz yağlar ve katık sistemi ile formüle edilmiştir.

Mobil DTE™ Oil Light, pas ve korozyona karşı mükemmel koruma yanı sıra tuzlu suya karşı direnç ve aşınmaya karşı koruma sağlamaktadır. Sahip oldukları yüksek viskozite indeksi sayesinde sıcaklık ve yağ kalınlığı değişimi en alt düzeydedir ve ilk çalışma sırasında güç kaybı minimumdur. Mobil DTE™ Oil Light, içlerinde tutulan havanın rahatlıkla ayrılmasını sağlayacak mükemmel hava ayırma özelliği sayesinde pompa kavitasyonunu ve düzensiz çalışmayı önleme özelliğine sahiptir.

Mobil DTE™ Oil Light buhar türbinleri ve su türbinlerinde çarpmalı, banyolu ve bilezikli yağlama düzenleri ile pompa, valf ve yardımcı ekipmanlarından oluşan diğer kesintisiz sirkülasyon yağlama yöntemleri kapsamında kullanılır. Düz yatak ve rulmanların yanı sıra paralel milli dişli sistemlerinde kesintisiz servis için önerilir. Döner hava kompresörü uygulamaları ve pistonlu doğalgaz kompresörleriyle vakum pompalarında da başarıyla kullanılmaktadırlar.

 

ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

– Çok üst düzeyde kimyasal ve ısıl kararlılık, çamur oluşumu ve verniklenmeye karşı direnç özellikleri

– Mükemmel sudan ayrılma özelliği

– Aşınmaya karşı üstün koruma

– Pas ve korozyona karşı uzun vadeli koruma

– Köpüklenmeye karşı yüksek direnç ve mükemmel hava ayırma

 

KULLANIM YERLERİ

– Kara ve deniz buhar türbini, su türbini ve bazı gaz türbini sirkülasyon sistemleri yanı sıra pompalar, valflar ve diğer yardımcı ekipman

– Düz yataklar ve rumanlar ile paralel milli dişli sistemlerinde kesintisiz servis

– Çarpmalı, banyolu ve bilezik yağlama veya diğer mekanik yöntemlerle yağlanan türbinler

– Orta zorlukta çalışan hidrolik pompalar

– Hava, doğalgaz ve soy gazları işleyen ve çıkış sıcaklıkları 150°C’yi geçmeyen kompresörler ve vakum pompaları

Mobil Türkiye Madeni yağ ve gresler
Hemen Arayın