Mobil Gargoyle Arctic SHC 230

kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

Soğutma kompresörlerinde ve ısı pompalarında kullanılmak üzere tasarlanmış, tam sentetik mükemmel performanslı kompresör yağıdır.

Mobil Gargoyle Arctic SHC 230 Soğutma Kompresörü Yağları

Termal/oksidatif bozulmaya karşı olağanüstü dayanıklılığa sahip, parafinsiz, sentezlenmiş hidrokarbon polialfaolefin (PAO) sıvılarından geliştirilmişlerdir. Doğal yüksek kesme dayanımına sahip vizkozite indeksi ve düşük sıcaklık akışkanlığı ile, pek çok geleneksel mineral yağın kullanılamadığı zorlu hizmet koşullarında performans gösterebilmektedirler.

Yaygın olarak kullanılan soğutucu maddelerle çözünebilirliği ve karışabilirliği düşük olduğundan, basınç altında soğutucu maddelerin bulunduğu durumlarda daha yüksek film kalınlığı sağlar. Bu da şaft contası sızıntılarını azaltmaya yardımcı olabilir. Stabilitesi ve düşük buharlaşma özellikleri, geleneksel mineral yağlarda görülebilen ” light end stripping ” ortadan kaldırır.

Yüksek sıcaklıklarda çalışan soğutma kompresörleri ve düşük buharlaştırıcı sıcaklıklarına sahip sistemlerin yağlanmasında tavsiye edilir. Amonyak ve karbondioksit gibi soğutucu maddelerin kullanıldığı kompresör sistemleri için uygundurlar.

Karbondioksitle karışma özelliğinin düşük olması sayesinde, karbondioksit kullanılan vidalı kompresörler için ruygun seçimdirler. Sülfür dioksit dışında en yaygın soğutucu maddelerle uyumlu olmalarının yanında, özellikle soğutucu madde olarak amonyak kullanan sistemlerde başarılı sonuçlar verirler.

 

ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

– Soğutucuların bulunduğu koşullarda yüksek yağ filmi kalınlığı

– Üstün termal/oksidatif ve kimyasal stabilite

– Düşük buharlaşma

– Parafinsiz Yüksek Vizkozite İndeksi

– Düşük sürükleme katsayısı ve Sızdırmazlık Uygunluğu

 

KULLANIM YERLERİ

– Ticari, endüstriyel, ısı pompası uygulamaları ve denizcilikte kullanılan soğutma sistemleri

– Ticari, endüstriyel ve konutlardaki ısı pompası uygulamaları

– Pistonlu ve Rotari kompresörler için tavsiye edilir

Mobil Türkiye Madeni yağ ve gresler
Hemen Arayın