Mobil Mobiltemp 78

Düşük devir ve yüksek sıcaklıkta çalışan veya ortam sıcaklığından yüksek sıcaklıklara kadar değişken şartlara maruz kalan kaymalı ve bilyalı yatakların yağlanması için tasarlanmış grestir.

Mobiltemp 78 Gres Yağı

Düşük devir ve yüksek sıcaklıkta çalışan veya ortam sıcaklığından yüksek sıcaklıklara kadar değişken şartlara maruz kalan kaymalı ve bilyalı yatakların yağlanması için tasarlanmış ekstra yüksek performanslı kil ile kalınlaştırılmış grestir. Geleneksel sabun kalınlaştırıcılardan farklı olarak kil kalınlaştırıcı içerir ve bu nedenle yüksek sıcaklıklarda yumuşamaz.

Bu gres yüksek kaliteli ve yüksek viskoziteli mineral esaslı yağlardan üretilmiştir düşük buharlaşma ve yüksek sıcaklıklarda oksidasyona karşı mükemmel direnç, su ile yıkanmaya dayanıklılık, düşük devirlerde ve ağır yüklerde aşınmaya karşı yüksek performans sağlayacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir.

Mobiltemp 78 NLGI Sınıf 1 gresi olup aşınmaya karşı ilave koruma sağlamak amacıyla molibden disülfit içerir. Mobiltemp 78 özellikle yüksek sıcaklık uygulamaları için uygundur, su veya buhar kirliliğine karşı çok dirençlidir. Gerek yüksek sıcaklık, gerekse sıcak ve soğuk arasında değişken şartlarda mükemmel yapısal kararlılık gösterir.

En zor çalışma şartlarında bile belirgin biçimde yumuşamaz veya sertleşmez. İçerdiği düşük buharlaşma özelliğine sahip baz yağ sayesinde uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz kalmış olsa bile sertleşmeye karşı direnç gösterir. Mobiltemp 78 su ile yıkanmaya ve nemli koşullara karşı mükemmel direnç gösterir, yapısında ve kıvamında herhangi bir değişiklik olmaksızın kendi ağırlığına eşit miktarda suyu absorbe edebilir.

Mobiltemp 78’in akışkanlık özellikleri iyidir ve uzun dağıtım hatları içeren merkezi yağlama sistemlerinde 10ºC sıcaklık seviyelerine kadar kullanılabilir. Aşınmaya karşı ilave koruma sağlayan katıklarla Mobiltemp 78, sınırlı veya yavaş hareket eden veya şok yükler altındaki makine kızak elemanlarının yağlanması için özellikle uygundur.

 

ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

– Aşınma ve yüksek sıcaklığa karşı mükemmel koruma

– Yataklarda yumuşamaya ve sızmaya karşı dayanıklılık

– Su ile yıkanmaya ve buhara karşı mükemmel direnç

– Yüksek sıcaklıkta ve değişken sıcaklıklarda üstün kararlılık

– Aşınmaya karşı çok iyi koruma özelliği ve iyi düşük sıcaklık özellikleri

 

KULLANIM YERLERİ

– Fırın konveyör zincir yatakları

– Sıcak cüruf arabası

– Cam imalatı konveyör bandı rulmanları

– Kamlar, kızaklar ve diğer kaymalı makina elemanları

Mobil Türkiye Madeni yağ ve gresler
Hemen Arayın