Mobil Mobiltemp SHC 460 Special

Yüksek sıcaklık uygulamaları için tasarlanmış aşınma önleyici üstün performanslı gres yağıdır.

Mobiltemp SHC 460 Special Gres Yağı

Yüksek sıcaklık uygulamaları için tasarlanmış aşınma önleyici üstün performans gresleridir. Polialfaolefin (PAO) sentetik esaslı sıvılar ile sabun içermeyen organik-kil kalınlaştırıcılara has özgün özellikleri bir araya getirmektedir. PAO baz yağın sağladığı ısıl ve oksidasyon bozunmasına karşı mükemmel dayanıklılığın yanı sıra, kil kalınlaştırıcının sergilediği yüksek sıcaklıkta yapısal kararlılık ve yüksek damlama noktası özellikleri, benzersiz bir yüksek sıcaklık gresi üretilmesine imkan sağlamıştır.

Sentetik esaslı sıvıların wax içermeyen nitelikleri ve sahip oldukları yüksek viskozite indeksi, düşük sıcaklık yağlaması yanı sıra, yüksek sıcaklıklarda mükemmel film koruması sağlar. PAO baz yağların düşük çekme mukavemet özellikleri nedeniyle (mineral yağlara göre) Mobiltemp SHC 460 Special düşük sürtünme ve düşük tork özellikleri ile enerji tasarrufuna ve rulmanlardaki yük bölgelerinde düşük sıcaklıkların oluşturulmasına olanak verir.

Mobiltemp SHC 460 Special NLGI 1 sınıfında, ISO VG 460 viskozitesinde baz yağ ve aşınmaya karşı ekstra koruma amacıyla molibden disülfit içerir. Mobiltemp SHC 460 Special gresler çok çeşitli yüksek sıcaklık uygulamalarında, aynı zamanda düşük sıcaklıkta ilk çalışmanın kolay veya torkun düşük olmasının önem taşıdığı durumlarda kullanılır. Bunlar yüksek sıcaklık altında mükemmel gres ömrü sağlamakta ve daha uzun yeniden yağlama süresi ve enerji tasarrufu potansiyeli sergilemektedir.

 

ÖZELLİKLERİ ve FAYDALARI

– Benzersiz yüksek ve düşük sıcaklık performansı

– Oksidasyona karşı mükemmel direnç ve yüksek sıcaklıkta gres yapısının korunması

– Düşük çekme katsayısı

– Düşük sıcaklıkta benzersiz pompalanabilme özelliği

– Aşınmaya karşı çok iyi koruma

 

KULLANIM YERLERİ

– Molibden disülfit varlığı onu, uzun yağlama aralıkları, sınırlı hareket ve şok yüklere maruz olan kamlar ve kızaklar gibi kayan makine elemanlarının yağlanması

– Yüksek sıcaklıklar veya değişken sıcaklıklara maruz fırın konveyörleri veya döner fırın yatakları.

Mobil Türkiye Madeni yağ ve gresler
Hemen Arayın