Mobil Arma 524

kötüfena değilortalamaiyiçok iyi
Loading...

Mobil Arma 524 esas olarak makinelerin iç yüzeyleri üzerinde pasa karşı koruyucu film tabakası oluşturacak şekilde alıştırma veya bekletme yağı amaçlı kullanılmak amacıyla geliştirilmiştir. Bu yağlar, özellikle dizel ve benzinli motorların alıştırılması için uygundur.

Mobil Arma 524 Korozyon Önleyici Yağlar

Mobil Arma 524 esas olarak makinelerin iç yüzeyleri üzerinde pasa karşı koruyucu film tabakası oluşturacak şekilde alıştırma veya bekletme yağı amaçlı kullanılmak amacıyla geliştirilmiştir. Bu yağlar, özellikle dizel ve benzinli motorların alıştırılması için uygundur. Bunlar metal yüzeylerindeki suyu uzaklaştırmakta ve metal yüzeyleri pas ve korozyona karşı koruyacak şekilde suya dayanıklı film tabakası oluşturmaktadır. Mobil Arma 524 sistem içerisindeki suyu, yağ içinde su emisyonu oluşturacak şekilde içine alır ve böylelikle makinelerin temas yüzeylerinin gereken şekilde yağlanması sağlar. Yüksek kimyasal kararlılığı ve aşınmaya karşı koruma ve deterjan özellikleri ile bu yağlar yüksek kaliteli kısa süreli koruma özellikli yağlar sınıfına girer.

Bir çok uygulamada, devreye almadan önce sisteme yeniden yağlama yağı veya hidrolik yağ ilavesi öncesinde yüzeyde kalan pas koruyucu yağın giderilmesine gerek yoktur. Ancak aşağıda verilen durumlarda, Mobil Arma 524 ün veya artık film tabakasının giderilmesi için yağ dolumu öncesinde bir yıkama işlemi yapılması gerekir:

1. Mobil Arma 524 ekipmanın nominal yük ve sıcaklık koşulları altında çalışması için gereken özellikleri sağlayamaması,

2. Yağın tahliyesinin güç olması ve giderilemeyen Mobil Arma 524 yağ ceplerinin oluşması,

3. Sistemin Mobil Arma 524 yağı ile kirlenmiş olmasının yağlama performans karakteristiklerini azaltması (örneğin, Mobil Arma 524 kompresörlerde Freon bulutlanma noktasını yükseltebilmekte veya yüksek basınçlı hidrolik sistemlerde oluşabilecek su-yağ emülsiyonu aşınma koruma özelliğini düşürebilmektedir).

4. Pas koruyucu maddelerin varlığı yeni yağın türbin veya benzeri ekipmanlarda sudan ayrılma özelliğini düşürür.

Özellikleri ve Faydaları

Mobil Arma 524 yağı aynı zamanda pas koruyucu olan mükemmel yağlayıcıdır. Böylelikle sürekli kullanımdan çok aralıklı olarak devreye sokulan ekipmanın düşük ve orta yükler altında güvenli bir şekilde uzun süre beklemesi imkanı sağlanır. Bu ürün, uzun süre duran ekipmanlarda ortaya çıkabilecek herhangi bir potansiyel hasarı azaltarak mükemmel pas koruma performansı sağlamaktadır. Böylelikle ekipmanın yeniden devreye alınması öncesinde yeniden temizlenme veya ciddi düzeyde yıkama işlemleri gerekliliğini ortadan kaldırır.

Mobil Türkiye
Hemen Arayın