Shell Türbin Yağı

Aradığınız ürüne ait sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Shell Türbin Yağı teknik detaylar, fiyatları, incelemeler

Shell Türbin Yağı, kesintisiz operasyonel koşullar altında uzun kullanım ömrü sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Bu ürünler yüksek oksidasyon kararlılığı ve su kontaminasyonunun olumsuz etkilerine karşı yüksek direnç sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Shell Turbo Oil T 32, T 46, T 68, T 100

Yüksek Kaliteli Endüstriyle Buhar ve Gaz Türbin Yağları

Shell Turbo T yağları özellikle modern endüstriyel buhar türbinleri ve dişli kutuları için geliştirilmiştir. Yüksek aşınma performansına gereksinim duyulmayan hafif hizmet gaz türbinleri gereksinimlerini karşılayabilecek bir performans sağlamak üzere geliştirilmiştir. Turbo T yağları mükemmel oksidasyon kararlılığı, düşük köpüklenme eğilimi, pas ve korozyona karşı koruma sağlar. Ayrıca mükemmel sudan ayrışma performansı ile yüksek kaliteli baz yağlar ve çinkosuz katık paketi ile geliştirilmiştir.

Shell Turbo T yağları ISO VG 32, 46, 68 ve 100 sınıfları ile
– Endüstriyel buhar türbinleri ve dişli kutularında yüksek aşınma performansına gereksinim duyulmayan hafif hizmet gaz türbinleri
– Hassas pas ve oksidasyon kontrolüne gereksinim duyulan bir çok uygulamada
– R&O tip türbin yağlarının tavsiye edildiği santrifüj ve aksiyel turbo-kompresörler ve pompalarda

Shell Turbo T Türbin Yağı özellikleri;

– İçeriğindeki oksidasyon kararlılığı yüksek baz yağlar ve performanslı katık paketi sayesinde oksidasyon kaynaklı bozulmaya karşı yüksek direnç gösterir. Bu sayede yağın kullanım ömrü uzar, korozif asit, depozit ve çamur oluşumunu minimize eder ve işletme maliyetlerinin düşürülmesini sağlar.
– Shell Turbo T yağları en düşük seviyede köpük oluşumu ve havayı hızlı defetme özelliği ile mükemmel yüzey özellikleri sunarak yüksek yağ akışı neticesinde yağın bünyesinde kalabilecek havayı asgariye indirger.
– Buhar türbinlerinde her zaman karşılaşılabilen su karışımı durumunda suyun yağlama sisteminden kolaylıkla dreyn edilmesini sağlayarak sistemi korozyon ve erken aşınmaya karşı korur, plansız duruş olasılığını azaltır.
– Operasyonel koşullarda ve duruş anlarında türbinde nem ve sudan kaynaklı korozyona karşı koruma sağlayarak pas oluşumunu engeller, bakım maliyetlerini düşürür.
– Amonyak etkisine karşı direnç gösterecek yüksek kalitede rafine edilmiş baz yağlar ve özel katkı maddeleri kullanılması yağda oluşabilecek zararlı çözünmüş/çözünmemiş amonyak bileşenlerini en aza indirir. Shell Turbo T yağları yağlama sistemlerini olumsuz etkileyebilecek depozitlerin oluşumunu azaltır.

Shell Turbo CC 32, 46

Buhar, Gaz ve Kombine Çevrim Türbin Yağları

Shell Turbo CC zorlu şartlar altında çalışan modern ağır hizmet türbin uygulamalarına yönelik olup, buhar ve gaz türbini üreticilerinin spesifikasyonlarını fazlasıyla karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.
Patentli metal içermeyen katık teknolojisi sayesinde geleneksel türbin yağlarına göre gelişmiş performans sağlar. Mükemmel oksidasyon ve termal kararlılığı, depozit ve vernik oluşumuna karşı gösterdiği direnç, çamur kontrolü ve yüzey özelliklerinin eşsiz kombinasyonu Shell Turbo CC yağlarını hem mevcut gaz ve buhar türbini uygulamlarında hem de kombine çevrim santrallerinde mükemmel bir türbin yağı seçimi olarak öne çıkarmaktadır.

– Endüstriyel buhar türbinleri
– Endüstriyel gaz türbinleri
– Kombine çevrim elektrik santralleri

Shell Turbo S4 GX 46

Dişli Kutulu Endüstriyel Buhar, Gaz ve Kombine Çevrim Türbin Yağları

Yüksek verimliliğe sahip yeni nesil türbin sistemlerinin gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilen GTL(Gas-to-Liquid) teknolojili türbin yağıdır. En zorlu çalışma koşullarında bile yüksek performans sağlamak ve yükün olduğu koşullarda depozit ve çamur oluşumunu azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Özellikle ağır yükler altında çalışan dişli kutularında ileri seviyede aşınmaya karşı koruma performansının gereksinim duyulduğu yeni nesil buhar, gaz ve kombine çevrim türbinlerinde kullanılmaktadır.

Shell Turbo J 32
Endüstriyel buhar ve hafif hizmet gaz türbinleri, turbo kompresörler için uygundur.(Mineral)

Shell Turbo Türbin Yağı, Türbin yağı fiyatları, Turbo T 32, Turbo T 46 yağ fiyatları, teknik döküm, pdf, msds, analiz ve tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.