Shell Diala S4 ZX-I

En son teknoloji ürünü transformatörlerin zorlu gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Daha uzun yağ ömrü sağlar. Kükürt içermez. Shell Diala S4 ZX-I, Shell’in GTL teknolojisi kullanılarak üretilen kükürt içermeyen baz yağlarından üretilmektedir.

Diala S4 ZX-I inhibitörlü transformatör yağları yüksek oksidasyon kararlılığı sayesinde daha uzun kullanım ömrü sağlar. Aşırı yüklenen çalışma şartlarında dahi kullanımı uygundur.

Diala S4 ZX-I ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Kükürt içermeyen* baz yağlarından üretildiği için bakıra karşı korozif değildir ve ek bir pasivasyona ya da diğer katıklara gerek yoktur. DIN 51353 (Gümüş şerit testi), ASTM D1275 ve en zorlu olan IEC 62535 ve ASTM D1275B gibi bakır korozyon testlerinin gereksinimlerini karşılar.

Üst seviyedeki düşük sıcaklık performansı sayesinde ilk çalıştırma sürecinde transformatör içindeki ısı transferinin düzenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Düşük su içeriği ve yüksek delinme gerilimi elde edilecek şekilde özel olarak kurutulup ellenmesi sayesinde ek bir işleme ihtiyaç duymadan bir çok uygulamada kullanılabilir.

S4 ZX-I SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

IEC 60296 (Edition 5 year 2020); Tip A, inhibitörlü yüksek kaliteli yağlar
IEC 60296 Ed4 (2012): Tablo 2 Trafo Yağı (I) (İnhibitörlü yağ) Bölüm 7.1 (“Daha yüksek oksidasyon kararlılığı & düşük kükürt içeriği”)

SHELL Diala S4 ZX-I STOKLAMA VE DEPOLAMA

Shell Diala yağlarının kritik elektriksel özellikleri kirletici yabancı madde karışımı sonucu kolaylıkla bozulabilir. Nem, partikül, lifler ve surfaktanlar karşılaşılan tipik kontaminasyonlardır. Bu nedenle temiz ve kuru yerlerde depolanması gereklidir. Depolama alanlarının özellikle elektrik hizmetlerine ayrılmış olması ve hava sızdırmaz özellikte olması tavsiye edilir. Ayrıca transformatör yağlarının kapalı ve ortam sıcaklığı kontrol edilebilen bir alanda depolanması da önemlidir.

* Kükürt içeriği ASTM D5185'in ölçüm sınırı olan 1 ppm'in altındadır.
* SHELL Diala S2 ZX-A üretimden kaldırılmıştır.

SHELL Diala S4 ZX-I ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL Diala S4 ZX-I FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.