Mobil Unirex N

Rulmanlı yataklarda yüksek sıcaklıkta kullanıma uygun üstün kaliteli lityum-kompleks gres yağıdır.

Unirex N gresleri, döner elemanlı rulmanlarda yüksek sıcaklıkta kullanıma uygun, üstün kaliteli lityum-kompleks ürünlerdir. Bu çok yönlü gresler, çok geniş bir endüstriyel kullanım alanına sahip olup, özellikle elektrik motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir. Unirex N gresleri, kaynaklaşmaya karşı ekstra koruma özellikleri gerektiren aşırı basınçlı koşullarda kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

MOBİL UNİREX N ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün bir performansa sahiptir, suya ve korozyona karşı dayanıklıdır ve çeşitli rulman uygulamalarında uzun ömürlü kullanım imkanı sunar.

– Lityum-kompleks kalınlaştırıcı,190 °C'ye kadar sıcaklıklarda gresin yumuşamasını/rulman dışına akmasını önler
– Rulman üzerinde yapılan laboratuvar testleri, 140 °C'ye kadar olan sıcaklıklarda üstün sürekli yağlama performansı sağlandığını göstermiştir.
– İlk çalıştırma gücü gereksinimleri -20 °C sıcaklıklara kadar düşük seviyededir. -20 °C'de DIN 51825 düşük sıcaklık tork gereksinimlerini karşılamaktadır
– Mekanik çalışma nedeniyle yumuşamaya karşı mükemmel direnç gösterir
– Su ile yıkanıp gitmeye karşıdirençlidir ve rulmanları korozyona karşı korur
– Kanallama özellikleri, yüksek hızda, derin kanallı bilyalı rulmanlarda mükemmel performans sağlar. DmN (ortalama rulman çapı X devir) sayısının 360.000'i geçtiği yerlerde Unirex N3 tavsiye edilir.

MOBİL UNİREX N NEREDE KULLANILIR ?

Unirex elektrik motorların yağlanmasında tavsiye edilmektedir. NEMA (Ulusal Elektrik Üreticileri Birliği) İzolasyon Sınıfı A, B ve F motorları için uygundur. Çoğunlukla el ile uygulanır. Otomatik merkezi sistemler için uygun olsa da, otomatik sistemlerin işlevlerinden biri yağlayıcıyı kısa süreli aralıklarla takviye etmek olduğundan, bu sistemleri kullanan ekipmanlar Unirex N'nin uzun ömürlü özelliklerine normalde ihtiyaç duymaz. Bu sistemlerde Unirex N 3 kullanılmamalıdır.

MOBİL UNİREX N ŞARTNAMELER VE ONAYLAR

Unirex N2
DIN 51825:2004-06 – K 2 N -20 L
ISO 6743-9: 2003 L-XBDHA 2

Unirex N3
DIN 51825:2004-06 – K 3 N -20 L
ISO 6743-9: 2003 L-XBDHA 3

MOBİL UNİREX N FİYATI

Fiyat almak için…

Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.