Mobil Polyrex EM Serisi gresler, elektrik motorlarının rulmanları için özel olarak formüle edilmiştir. Bu greslerin ileri teknoloji ürünü kalınlaştırıcı formülasyonu ve özel üretim teknikleri, geliştirilmiş rulman performansı ve koruması sunarak uzun motor ömrü sağlar.

MOBİL POLYREX EM ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Mobil Polyrex EM ve EM 103 aşağıdaki özellikleri ve faydaları sunar:

– Olağanüstü gres ömrü – Bilyalı ve makaralı rulmanlar ve özellikle “sealed-for life” olarak tabir edilen açılmamak üzere mühürlenmiş rulman uygulamalarında, olağanüstü uzun ömür, yüksek sıcaklık ortamında yağlama özelliği
– İleri teknoloji ürünü poliüre kalınlaştırıcı – Mekanik kesme kuvvetine karşı geleneksel poliüre greslere kıyasla daha fazla dayanıklılık
– Korozyona karşı mükemmel direnç – Mobil Polyrex EM ve EM 103 paslanma ve korozyona karşı koruma sağlar. Hafif tuzlu sulu yıkama ortamlarında Polyrex EM 103'e kıyasla ek koruma sağlar.
– Düşük gürültü özellikleri – gürültüye duyarlı birçok uygulamada bilyalı rulmanları yağlamak için uygundur.

MOBİL POLYREX EM GRES NEREDE KULLANILIR ?

Elektrikli motorlarda kullanılan bilyalı ve makaralı rulmanların uzun ömürlü yağlanması için başlıca rulman ve elektrik motoru üreticilerinin bir çoğu tarafından tavsiye edilmektedir. Mobil EM 103, ekipman üreticisinin daha koyu gres kıvamı isteyebileceği dikey monteli yataklar veya çok büyük motorlar için tavsiye edilir.

ASTM D 6158 metodolojisi kullanılarak, Mobil Polyrex EM greslerinin bir çok ExxonMobil lityum kompleks gresinin yanı sıra rakip markaların elektrik motoru mineral poliüre ürünleri ile de uyumlu olduğu gösterilmiştir.

Bu greslerin en önemli uygulamaları arasında aşağıdakiler sayılabilir:
– Elektrik motoru rulmanları
– Kanatlı fan yatakları
– Yüksek sıcaklıkta çalışan pompa yatakları
– Fabrika dolumu , açılmamak üzere mühürlenmiş bilyalı rulmanlar
– Düşük yağ ayrışmasının gerektiği yüksek sıcaklıklı ortamlarda çalışan bilyalı veya makaralı rulmanlar
– Gürültüye duyarlı ortamlarda çalışan bilyalı veya makaralı rulmanlar için de tavsiye edilir.

MOBİL POLYREX EM GRES FİYATI

Fiyat almak için…

MOBİL POLYREX EM GRES ALTERNATİF (MUADİL)
Endüstriyel Yağ ve Gres

Sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir.

Mobil madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Mobil, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Mobil Türkiye her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar, tekstil endüstrisi için yıkanabilir yağlayıcılar, ağaç endüstrisi için ise yüksek termal stabilite sunan yağlayıcılarımız var. Gelişmiş araştırma ve geliştirme aktiviteleri ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı amaçlıyor. Özel yağlar ve greslerin yanı sıra özel pastalar, vakslar, kaplamalar, kalıp ayırıcılar ve otomatik yağlayıcılar içeren çok geniş kapsamlı özel yağlar gamı sunuyor.