Mobil SHC Gear Serisi

Mobil SHC Gear Serisi Özellikleri

Mobil SHC Gear 150, 220, 320, 460 ve 680 serisi, dişlilerin ve yatakların mükemmel şekilde korunmasını sağlamak için tasarlanmış, aşırı zorlu çalışma koşullarında bile uzun yağ ömrü sağlayan, ekipmanın sorunsuz çalışmasını ve müşteri verimliliğinin arttırılmasını sağlayan olağanüstü performansa sahip sentetik endüstriyel dişli yağlarıdır.

Bilimsel olarak tasarlanmış bu sentetik yağlar, olağanüstü oksidatif ve ısıl özelliklere ve mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığına sahip sentetik baz yağlardan formüle edilir. Bu yağların yüksek viskozite indeksleri, sıcaklık değişimiyle beraber viskozitede daha az değişim sağlar, böylelikle daha geniş çalışma sıcaklığı aralıklarında çalışmayı ve düşük sıcaklıklarda daha iyi ilk çalıştırmayı sağlarlar.

Sürtünme aşınması gibi geleneksel aşınma çeşitlerine karşı mükemmel koruma sağlamak için tasarlanmış, aynı zamanda mikropitting yorgunluğuna karşı yüksek bir direnç sağlayan gelişmiş tescilli bir katık sistemi içerir. Ek olarak, geleneksel dişli yağı yapıları ile karşılaştırıldığında, dişli kutusu rulman yataklarının daha iyi yağlanması potansiyeli sunar.

Geleneksel ürünler ile karşılaştırıldığında, deniz suyu kirlenmesi bulunan durumlarda dahi olağanüstü pas ve korozyon koruması sunarlar. Islakken bile ince filtreleri tıkama eğilimi göstermez ve yüksek sıcaklıklarda bile demir ve demir dışı metallerle mükemmel uyumluluğa sahiptir.

Ayrıca statik sızdırmazlık testlerinde elastomerlerle üstün uyumluluk sergiler. Şoklu yükleme durumlarında dahi koruma sağlayan üstün EP özellikleri bulunmaktadır. Kullanılan sentetik baz yağlar, dişliler ve döner elemanlı rulmanlar gibi uyumsuz yüzeylerin yük bölgelerinde düşük sıvı sürtünmesi sağlayan kendi doğasından gelen düşük iç sürtünme özelliklerine sahiptir. Düşük sıvı sürtünmesi daha düşük çalışma sıcaklıkları ve daha iyi dişli verimliliği sağlar.

Çeliğin çeliğe teması bulunan, helezon ve konik dişliler dahil olmak üzere kapalı endüstriyel dişli tahrikleri için önerilmektedir. Özellikle mikro karıncalanmaya (mikropitting) maruz kalabilecek uygulamalar için önerilmektedirler: özellikle yüzeyi sertleştirilmiş diş metalürjisine sahip ağır yük altında çalışan dişli kutuları. Aynı zamanda aşırı düşük ve/veya yüksek sıcaklıklar ile karşılaşılan dişli kutusu uygulamalarında ve korozyonun yüksek olabileceği uygulamalarda da kullanılabilir.

ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Geleneksel sürtünme aşınmasına karşı yüksek direnç yanında mikropitting yorulma aşınmasına karşı mükemmel koruma
– Yüksek sıcaklıklarda bozunmaya karşı mükemmel direnç
– Düşük iç sürtünme
– Sıcaklık değişimine karşı düşük viskozite değişimi sağlayan yüksek viskozite indeksi
– Pasa ve korozyona karşı mükemmel direnç ve çok iyi sudan ayrışma özelliği
– Mükemmel kesme kararlılığı
– Su bulunan ortamlarda bile filtre tıkanmasına karşı direnç
– Mükemmel sızdırmazlık malzemesi uyumluluğu
– Dişli kutusundaki ortak malzemeler ve mineral bazlı dişli yağları ile mükemmel uyumluluk

NEREDE KULLANILIR ?

Mineral bazlı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, diğer ürünler ile karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi değiştirmeden önce, maksimum performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir. Ekstra yüksek performanslı sentetik endüstriyel dişli yağları, zorlu koşullarda bile en uygun ekipman koruması ve yağ ömrü sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Özellikle modern, yüzeyi sertleştirilmiş dişlilerde mikropittinge dayanacak şekilde formüle edilmiştir ve hem yüksek hem de düşük sıcaklıktaki ortamlarda çalışabilir. Tipik uygulama alanları aşağıdakileri içerir:

– Dişli korumasının ve en uygun yağ ömrünün istendiği kağıt, çelik, petrol, tekstil, ormancılık ve çimento endüstrilerinde kullanılan modern, ağır yük altında çalışan dişli kutuları.
– Plastik ekstrüder dişli kutuları

ISO VG 150, 220, 320, 460 ve 680, arazi araçlarındaki motorlu dişli kutuları uygulamalarında General Electric (GE) dişli yağı şartnamesi D50E35 ile onaylanmıştır.

Mobil endüstriyel madeni yağ ve gresler, sentetik yağlardan mineral yağlara ve yüksek performanslı greslere, kompresör yağlarından kesme yağlarına kadar tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak yağ çeşitlerine sahiptir. Makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler için özel yağlama gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcıların üretimini yapmaktadır. Gıda endüstrisi için NSF H1 tescilli yağlayıcılar yüksek termal stabilite sunan yağlayıcıları mevcuttur.

Mobil Türkiye ürünleri olan hidrolik yağ, kompresör yağları, ısı transfer yağları, gres yağları, türbin yağlarına ait teknik bilgi (sds, pdf), msds (malzeme güvenlik formu) ve NSF H1 Gıda Belgesi ile ilgili tüm ihtiyaçlarınız için iletişime geçebilirsiniz.

Mobil SHC Gear Serisi teknk döküm (pdf, sds, msds)
Mobil SHC Gear Serisi soru, yorum, öneri, değerlendirmeler

Bu ürün hakkında soru sorabilirsiniz.

Henüz soru sorulmadı

Soru sorun

Sorunuz bir müşteri temsilcisi veya diğer müşteriler tarafından cevaplanacaktır.

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Soru için teşekkürler!

Sorunuz alındı ve yakında cevaplanacak. Lütfen aynı soruyu tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

Sorunuzu kaydederken bir hata oluştu. Lütfen bunu web sitesi yöneticisine bildirin. Ek bilgi:

Bir cevap ekle

Bu site reCAPTCHA ile korunmaktadır ve Google gizlilik politikası ve hizmet şartları geçerlidir.

Cevabınız için teşekkürler!

Cevabınız alındı ve yakında yayınlanacak. Lütfen aynı cevabı tekrar göndermeyin.

Hata

Warning

An error occurred when saving your answer. Please report it to the website administrator. Additional information:

İnceleme ekle
Mobil SHC Gear Serisi Mobil SHC Gear Serisi
Derecelendirme*
0/5
* Rating is required
İncelemeniz
* Review is required
İsim
* Name is required
* Please tick the checkbox to proceed
* Please confirm that you are not a robot
3,3
Toplam 11 inceleme
1-3 11 incelemesi
  1. A
    (0) (0)
  2. E
    (0) (0)
  3. F
    (0) (0)