Klüber Summit Kompresör Yağı

Klüber Summit Kompresör Yağı, özel seçilmiş baz yağ ve katkı bileşimi ile kompresör gereklilikleri için formüle edilmiştir. Yağlayıcıların uzun kompresör ömrü sağlamak için sistemde oksidasyon kalıntısı ve çamurlaşma oluşumuna yol açmaması gerekir.

Klüber Kompresör Yağı Ürünleri

Klüber Summit PS 32, 46, 68, 100, 150

Summit PS serisi yağlar pistonlu, vidalı ve kanatlı tip kompresörler için, yüksek saflıkta hidrojenize edilmiş mineral yağ ve sentetik ester baz yağ karışımından oluşmaktadır. Vidalı kompresörlerde yağ değişim süresi 5.000 saate kadar uzamaktadır. Daha önce mineral yağ ile çalışan kompresörler için kullanılabilir. Bu yağlar hava kompresörlerinde birçok elastomere karşı nötral davranış gösterirler ve bu nedenle kaçak oluşumu gözlenmez. İçerdiği sentetik baz yağ sayesinde yüksek oksidasyon dayanımı sağlar. Böylece kompresörlerde oluşan oksidasyon kalıntısı azalırken, yağ değişim süreleri ve yağ filtreleri ile separatörlerinin çalışma ömrü uzar.
İçerdiği özel inhibitörler ile kompresör içerisinin yüksek verim sağlamasına olanak tanır.

Klüber Summit SH 32, 46, 68, 100

Summit SH serisi seçkin PAO baz yağı ve özel katkı paketi ile hava kompresörü için gerekli olan tüm gereksinimleri yerine getirecek şekilde formüle edilmiştir. Vidalı, kanatlı ve pistonlu kompresörler için tavsiye edilen bu yağlar, birçok elastomer ile uyumludur. Bileşimi sayesinde Summit SH serisi yağlar kompresörü temiz tutar, yağ değişim süresini ve filtre ile separatörün çalışma ömrünü uzatır. Summit SH serisi yağlar kullanılarak 10.000 saate kadar yağ değişim sürelerine ulaşılabilir. Baz yağının buharlaşma direnci sayesinde basınçlı hava içerisinde yağ buharı sürüklenmesi önemli ölçüde azaltılabilir. Sistem içerisine sürüklenen yağ buharının azaltılmasıyla yağ eksiltme aza indirgenerek temiz basınçlı hava elde edilmiş olur. Böylece basınçlı hava hattında bulunan pnömatik valflerin reçineleşmesi önlenmiş olur. Summit SH serisi yağlar özel formülleri sayesinde vidalı kompresörler için en iyi seçimdir. Summit SH alternatif muadil için iletişime geçebilir veya bu linkten detayları inceleyebilirsiniz.

Klüber Summit SH 46 XS

Oldukça yüksek yüke maruz kalan vidalı tip kompresörler için silikon hammadde kullanılmadan formüle edilmiştir. Vidalı kompresörler için 10.000 saate kadar yağ değişim periyodu tavsiye edilir. Summit SH 46 XS boya ile uyumlu hammaddesi sayesinde, boya üzerinde yapabileceği etkiler çok küçüktür. Farklı boya sistemleri ve test kriterleri yönünden yağın boya üzerindeki etkileri ön işlem olarak test edilmelidir.

Klüber Summit DSL 32, 46, 68, 100

Summit DSL serisi sentetik yağlayıcılar kaliteli diester baz yağ ve son teknoloji katkıların bileşiminden oluşan eşsiz bir formülasyona sahiptir. Oksidasyona karşı son derece dayanıklı bu ürün, mükemmel termal kararlılık, doğal temizleyicilik ve üstün yağlayıcılık özelliğiklerine sahiptir. Bu yağlayıcılar kompresörlerin ilk çalıştırma aşamasında ve yüksek yükte çalışma durumlarında beklenmedik yüksek gerilime maruz kaldığında kompresörün zarar görmesini engelleyen özel aşınma önleyici katkılar içerir. Summit DSL serisi yağlayıcılar kompresörlerin optimum verim ile çalışmasının yanında recineleşmeyi ve karbon kalıntısını önlemek üzere özel olarak formüle edilmiştir. Bu avantajları ile Summit DSL serisi yağlar pistonlu ve kanatlı tip kompresörler için mükemmel bir seçimdir. Klüber Summit DSL serisi yağ, vidalı kompresör yağı olmasının yanı sıra pistonlu kompresörlerin krank ve silindir yağlaması için de uygundur. Summit DSL serisi yağlar biyo çözünür özelliktedir. Arıtma tesisleri, kar makineleri veya yasal zorunluluklara bağlı olarak denizde çalışan makineler gibi çevre konusunda hassas alanlarda kullanılabilir.

Klüber Summit Ultima 46, 68

Summit Ultima serisi yüksek performanslı yağlar özellikle piyasadaki diğer vidalı, pistonlu ve kanatlı sentetik kompresör yağlarından daha üstün olarak formüle edilmiştir. Summit Ultima Serisi yağlar eşsiz baz yağı sayesinde oksidasyon dayanımına ve kompresörlerin temiz kalmasına yardımcı olur. Oksidasyon kalıntılarını karbon kalıntısı ve çamurlaşmayı diğer sıradan sentetik yağlara kıyasla daha iyi temizler. Klüber Summit Ultima Serisi yağlar, yağlama listesindeki OEM tavsiyesi diğer yağlar ile uyumludur. Ayrıca normal çalışma koşullarında 12.000 saate kadar yağ değişim aralığı sunar. Klüber Summit Ultimate Serisi yağlar 10 bar’dan daha yüksek basınçlar ve 125oC’den daha yüksek sıcaklıklar gibi zorlu koşullar altında çalışan vidalı tip kompresörler için geliştirilmiştir.

Klüber Summit FG 100, 200, 250, 300, 500

Klüber Summit FG serisi yağlar gıda endüstrisinde vidalı, kanatlı ve pistonlu kompresörler için en son teknoloji ile sentezlenmiş ve formüle edilmiştir. Ayrıca bu yağlar yağsız vidalı tip kompresörlerde dişli kutusu yağlaması için de uyundur. Aşınma, paslanma, korozyon koruması ve uzun yağ ömrü gibi özellikleri yerine getirebilmek için Klüber Summit FG serisi yağlayıcılarda kullanılan baz yağı özel katkı paketi ile zenginleştirilmiştir. Yağ değişim periyotları 5.000 saate kadar uzatılabilmektedir ve medikal beyaz yağa göre bu ömür 4-5 kat kadar fazladır.

Klüber Summit Varnasolv Kompresör sistemi temizleyici

Klüber Summit Varnasolv sentetik ester yağ ve temizleyici katkılar içeren konsantre bir temizleyicidir. Mineral, sentetik hidrokarbon, ester ve poliglikol yağlar ile karışabilir özelliktedir. Klüber Summit Varnasolv vidalı ve kanatlı kompresör, hidrolik sistem, dişli kutusu ve diğer yağ çevrim sistemlerini temizlemek üzere geliştirilmiştir.
Mineral bazlı yağ kullanımı vidalı ve kanatlı tip kompresörlerde bütün sistemde reçineleşme ve karbon artığı oluşumuna yol açabilir. Bu durum genellikle yüksek enerji tüketimine, sıcaklık yükselmesine, hatların ve filtrelerin tıkanmasına ve de yüksek bakım giderleriyle duruşa sebep olmaktadır. Klüber Summit Varnasolv çalışma sırasında yapışmış karbon kalıntılarını ve reçineleşmiş yapıyı çözerek yağ içerisine hapseder. Temizleme prosesi için kompresör ünitelerini sökmeye gerek yoktur. Kalıntıları içeren kirli yağ boşaltılır ve yerine yeni temiz yağ doldurulur. Mevcut yağın %10’luk kısmı boşaltılarak, yerine Klüber Summit Varnasolv doldurulur (1 lt Klüber Summit Varnasolv 10 lt yağ). Daha sonra kompresör ideal çalışma sıcaklığı olan 70-80oC’de 40-60 saat çalıştırılır. Kompresör yeni yağ doldurulduğunda yağ filtresi ve separatör değiştirilmelidir.

Klüber kompresör yağı teknik bülten, Klüber alternatif msds, pdf ve tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.