Kompresör Yağları

Aradığınız ürüne ait sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Kompresör Yağları teknik detaylar, fiyatları, incelemeler

Kompresör Yağı, iç bileşenleri soğutmak, sızdırmaz hale getirmek veya yağlamak için kullanılan yağlayıcılardır.

Kompresörler, gazı sıkıştırarak körük görevi görür veya vakum pompası olarak da kullanılabilir. Yağlama gereksinimleri, sadece kompresör tipine değil, aynı zamanda sıkıştırılan gaza da bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Genel olarak hava ve gaz kompresörleri mekanik olarak benzerdir. Böylece temel fark, gazın yağlayıcı ve kompresör bileşenleri üzerindeki etkisidir. Yağlayıcı, aşınmanın önlenmesinde, sızdırmazlığın sağlanmasında, gazla reaksiyonun en aza indirilmesinde ve korozyonun önlenmesinde rol oynar. Soğutucu akışkanın devridaimi ve yağlama maddesinin bu soğutucu akışkan ile karıştırılması nedeniyle soğutma ve klima kompresörleri özel dikkat gerektirir. Sentetik ve mineral olarak farklı yağlama kapasiteli olan kompresör yağları kompresör yağı seçimi için ise genel olarak üreticinin seçimine göre yağlaması yapılır.

Kompresör Yağlarının Özellikleri

PAG kompresör yağları çamur ve tortuları çözme, bozunduğunda kalıntı bırakmadan yanma, hidrokarbonlarla düşük çözünürlüğe ve iyi hidrolitik stabiliteye sahip olma yeteneği sunar. Düşüşleri, çok miktarda su emmeleri ve mineral ve PAO yağları ile çok zayıf uyumluluğa sahip olmalarıdır.

Esterlerin temizleme gücü ve çözme gücü çok yüksektir, bu da onları çamur ve tortuları çözmede mükemmel kılar. Mineral ve PAO yağları ve çoğu sızdırmazlık ve conta malzemesi ile uyumludurlar. Bununla birlikte, havadaki nemi de emerler ve yüksek sıcaklıklarda hidrolitik olarak kararsızdırlar.

PAO’lar en çok minerallere benzer, bu yüzden çok uyumludurlar. Ayrıca genel olarak conta ve conta malzemeleriyle uyumludurlar. Mükemmel hidrolitik stabilite, düşük suda çözünürlük ve zayıf çözünürlük sunarlar. Bu zayıf çözme gücü nedeniyle, yüksek deşarj sıcaklıklarının mevcut olduğu uygulamalarda bunlardan kaçınılmalıdır.

Kompresör yağı özellikleri, 20/50 kompresör yağ, hava kompresörü yağ değişimi, atlas kompresör yağ, kompresör yağı kaç numaradır, kompresör yağ çeşitleri, black&decker kompresör yağı. Anderol, Klüber Summit, Mobil Rarus, Petrol Ofisi, Shell Corena kompresör yağı fiyatları, teknik döküm, yağ seçimi, msds, pdf, sentetik kompresör yağ fiyatı ve tüm ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.