Neo Lubricants Dişli Yağı

Aradığınız ürüne ait sonuçlar aşağıdaki gibidir.

Neo Lubricants Dişli Yağı teknik detaylar, fiyatları, incelemeler

Neo Lubricants Dişli Yağı, en iyi tork üreten dişlilerde yüzeylerin aşınmasını, karıncalanma gibi unsurları engellemek için geliştirilmiştir.

Bugün, birçok kapalı endüstriyel dişli kutusu hala madeni yağlarla yağlanmaktadır. Bu yağların sorun yaşandığı yüksek sıcaklık, dişli yüzeyi gibi durumlarda sentetik dişli yağlarının kullanımı dikkate alınmalıdır. Neo Lubricants sentetik dişli yağları ise ürün çeşitliliği açısından aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

– polialfaolefin (PAO)
– poliglikol (PG)
– ester (E)

Neo Lubricants Polyglycols (PG) Dişli Yağı

Poliglikol yağlar ile çok düşük sürtünme sonuçları elde edilebilir,
bu yüzden tercihen dişlilerin yağlanması için kullanılırlar. İlgili katkı maddeleri ile birleştirildiğinde,
özellikle çelik / bronz sonsuzda mükemmel aşınma önleyici davranış
dişliler.

PAO bazlı dişli yağları gibi, belirli poliglikollere ve katkı maddelerine dayalı yağlar, gıda işleme ve ilaç endüstrilerinde kullanılmak üzere fizyolojik olarak güvenli dişli yağlayıcılarının (H1 yağları) üretiminde kullanılabilir.

Poliglikoller yalnızca mineral yağlarla sınırlı ölçüde karışabilir, bu nedenle karıştırmaktan kaçınılmalıdır. Oksidasyona karşı yüksek dirençleri nedeniyle, poliglikoller genellikle aşırı yüksek dişli sıcaklıklarında kullanılır.

Neo Lubricants Polyalphaolefins (PAO) Yağlar

Polialfaolefinler, mineral yağlara benzer bir kimyasal yapıya sahiptir. Bu nedenle genellikle sentetik hidrokarbonlar (SHC) adı altında bilinirler.

Sızdırmazlık malzemeleri ve boyalarla uyumluluğu ile mineral yağlar ile karşılaştırılabilir. Mineral yağlarla aynı şekilde bertaraf edilmeli veya yeniden işlenmelidirler ve mineral yağ kalıntıları ile karışabilirler.

Neo Lubricants Ester (E) Yağlar

Sentetik ester yağları, asit ve alkol bileşikleridir. Bu nedenle, her biri farklı kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olan ve farklı yağlama özelliklerine yol açan sayısız farklı ester yapısı mümkündür.

Yapısına ve türüne bağlı olarak, ester yağları özellikle iyi termal direnç veya özellikle iyi bir düşük sıcaklık davranışı gösterebilir. Esterler, mineral yağlar ve polialfaolefinlerle karışabilir. Poliglikollerle karıştırma yalnızca sınırlı bir ölçüde mümkündür