Shell Gadus S5 V142W 00

Sentetik baz yağlar, lityum sabun ve özel katıklar ile güçlendirilmiş akışkan dişli gresidir.

Gadus S5 V142W 00, sentetik yarı-sıvı dişli gresi, endüstriyel dişli kutularının zorlu gereksinimlerini karşılamak ve uzun sorunsuz bir operasyon sağlamak için geliştirilmiştir.

GADUS S5 V142W 00 ESKİ İSMİ NEDİR ?

Albida EMS 2

SHELL GADUS S5 V142W 00 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Bu yarı-sıvı gres ile bazı küçük endüstriyel dişli kutularında ömür boyu yağlama sağlanabilir.
– Daha az güç tüketimi ve daha düşük yağ sıcaklığı Konvansiyonel greslere kıyasla daha düşük ilk çalışma torku
– Kaçakları azaltır ve genellikle ekleme yapmaya gerek duyulmaz
– Kullanılan baz yağların yük taşıma kapasitesi çok iyidir. IAE dişli seti kullanılan çelik-çelik aşınma testlerinde, standart koşullar altındayken yük taşıma kapasitesi, muadil viskozitedeki mineral baz yağa göre EP katkısı kullanmadan %65 daha fazladır.
– Zorlu şartların olduğu çalışma koşullarında bulunan bir çok dişli kutusunda (David Brown, SEW, Leroy-Somer, vb.) gösterdiği üstün performans ile kendini kanıtlamıştır.

SHELL GADUS S5 V142W 00 NEREDE KULLANILIR ?

– Küçük endüstriyel dişli kutuları
– Düşük Çelik/Kalay-Bronz alaşımlı kombinasyonu bulunan sonsuz dişlilerde kullanımı uygundur.
– Çelik/Aluminyum-Bronz alaşımlı kombinasyonu bulunan dişlilerde kullanılması tavsiye edilmez. Bu uygulamalarda daha yüksek viskozite değerine sahip mineral baz yağlı bir gres tercih edilmelidir.

Sentetik poliglikol baz yağlı bir grestir ve diğer mineral yağlar ile karıştırılmamalıdır. Konvensiyonel bir yağ ya da gresten geçiş yapılırken dikkatli olunmalıdır. İnce bir mineral yağ ile yıkama işlemi yapılarak daha önceden kullanılan dişli yağı veya gres kalıntıları ve katı kontaminasyonlar uzaklaştırılmalıdır. Yıkama işlemi sonrasında dişli kutusunda yıkama yağı kalmadığından emin olunmalıdır. Ürün sisteme doldurulurken sistemin temiz olmasını sağlayacak her türlü önlem alınmalıdır. Dişli kutusu ve gresten optimum performans alabilmek için dişli kutusu üreticisinin tavsiye ettiği miktarda gres kullanılmalıdır.

Temas ettiği yüzeylerde, içeriğindeki sentetik poliglikol baz yağın bazı konvensiyonel boyalara zarar verebilme riskinden dolayı yüksek kaliteli kırmızı sülyen veya epoksi reçine boyaların kullanılması tavsiye edilmektedir.

Her türlü normal sızdırmazlık elemanları ile kullanıma uygundur. Deriden sızdırmazlık elemanlarının kullanımı, içeriğindeki doğal yağların çözünmesi ve buna bağlı olarak sızdırmazlık elemanının incelmesi ve deforme olma riski nedeni ile tavsiye edilmemektedir.

Yüksek sıcaklıklar ve hava oksidasyona neden olur. Okside olan bir yağda çamur oluşumu ve vernikleşme söz konusu olabilir. Bu yapıların meydana geldiği bir yağda viskozite değerinde aşırı artış ve dolayısı ile operasyon randımanı düşer. Shell Gadus S5 V142W 00 gresi mükemmel oksidasyon kararlılığına sahiptir. Normal çalışma koşullarında çamur veya vernik oluşumunu engeller, viskozite değeri artmaz. Yüksek sıcaklıklarda konvansiyonel gresler göre çok daha yüksek performans sağlar.

130°C'ye varan çalışma sıcaklıklarında kullanıma uygundur. Dişli kutularında düşük sıcaklıklarda gres kullanılması iki büyük probleme yol açar:
– gresin katılaşması nedeniyle yüksek tork oluşumu
– gres kanalında yeterli akışın olmaması nedeniyle eksik yağlama

Bu problemler ile karşılaşmamak veya üstesinden gelebilmek için tipik yüksek kaliteli mineral baz yağları ile üretilen dişli gresleri yerine Shell Gadus S5 V142W 00 tercih edilmelidir.

SHELL GADUS S5 V142W 00 FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.