Shell Gadus S3 T100 2

Endüstriyel rulman uygulamalarında optimum yağlama performansı göstermesi için geliştirilmiş yüksek teknolojili gres yağıdır.

Gadus S3 T100 2 gresi, endüstriyel rulman uygulamalarında optimum yağlama performansı göstermesi için geliştirilmiş yüksek teknoloji bir üründür. Yapısında bulunan mineral yağ ve diüre kalınlaştırıcı sayesinde yüksek sıcaklıklarda uzun kullanım ömrü, düşük aşınma ve mükemmel yırtılma kararlılığı sağlar.

GADUS S3 T100 2 ESKİ İSMİ NEDİR ?

Stamina Grease RL 2

SHELL GADUS S3 T100 2 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Kurşun ve Nitrat içermez
– Kullanılan diüre kalınlaştırıcı çok yüksek erime noktasına sahip olduğundan yüksek sıcaklıklarda bile mükemmel performans gösterir.
– Hareket halindeki rulmanlar su ile temas halinde olsa bile eğer yeterince kaliteli bir gres kullanılıyorsa genelde korozyon problemi yaşamazlar. Ancak çalışmayan bir rulmanda ise korozyon oluşabilir, bu da karıncalanma ve rulmanın hasar görmesi ile sonuçlanabilir. Shell Gadus S3 T100 2 gresi içeriğindeki korozyon önleyici katıklar sayesinde su mevcudiyetinde bile rulman yüzeylerini korurlar. Az miktardaki tuzlu suya karşı da dayanım gösterirler.

– Özellikle aşırı basınç için üretilmemiş olmamasına rağmen, demir-çelik işletmelerinde sürekli döküm hatlarında bulunan düşük devirli ve ağır yüklere maruz kalan büyük rulmanlarda başarı ile kullanılmaktadır.
– Gresin kullanım ömrü uygulama ve kullanım koşullarına bağlı olarak büyük değişiklik göstermektedir. Yük, hız, sıcaklık, hava akımı, toz ve nemli ortam gresleme aralıklarını büyük ölçüde etkileyen parametrelerdir. Shell Gadus S3 T 100-2 gresinin kullanımı, tekrar gresleme aralıklarının büyük oranda arttırılmasını sağlar

– İçeriğindeki oksidasyon önleyici katık paketi sayesinde çok yüksek sıcaklıklarda bile depozit oluşumunu engeller. Bir çok greste kullanılan sabun bazlı kalınlaştırıcılardan farklı olarak diüre kalınlaştırıcı yüksek sıcaklıkta oksidasyonu katalize etmez. Tam tersine, diüre kalınlaştırıcı doğal olarak oksidasyon önleyici özelliğe sahiptir. Bu sayede yüksek sıcaklıklarda bile uzun gres ömrü sağlar. Yüksek viskozite indeksine, yüksek oksidasyon ve buharlaşma direncine sahip mineral baz yağlar kullanılarak üretilmektedir.
– Püskürtme veya daldırma yöntemi ile su teması olan uygulamalarda yüksek direnç göstererek kalıcılık özelliğini korumaya devam eder.

SHELL GADUS S3 T 100 2 NEREDE KULLANILIR ?

Özellikle yüksek sıcaklıklarda (160°C) çalışan hafif yüklü endüstriyel rulmalar için önerilir. Özellikle uzun kullanım ömrü ve çok uzun gresleme aralıklarının önemli olduğu uygulamalar için tavsiye edilir.
-200 °C ile +160 °C arası Shell Gadus S3 T100 2, gresleme aralığının uygun şekilde ayarlandığı bazı durumlarda 180 °C sıcaklığa kadar kullanılabilir.

SHELL GADUS S3 T 100 2 UYUMLULUK

Yüksek çalışma sıcaklıklarında ve vibrasyonun söz konusu olduğu koşullarda bile yerinde durarak sızdırmazlık ve güvenilir yağlama sağlar.

SHELL GADUS S3 T100 2 FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.