Shell Turbo T

Özellikle modern endüstriyel buhar türbinleri ve dişli kutularında yüksek aşınma performansına gereksinim duyulmayan hafif hizmet gaz türbinleri geresinimlerini karşılayabilecek bir performans sağlamak üzere geliştirilmiştir.

Turbo T yağları özellikle modern endüstriyel buhar türbinleri ve dişli kutularında yüksek aşınma performansına gereksinim duyulmayan hafif hizmet gaz türbinleri gereksinimlerini karşılayabilecek bir performans sağlamak üzere geliştirilmiştir. Turbo T yağları mükemmel oksidasyon kararlılığı, düşük köpüklenme eğilimi, pas ve korozyona karşı koruma ve mükemmel sudan ayrışma performansı sağlayan yüksek kaliteli baz yağlar ve çinkosuz katık paketi ile geliştirilmiştir.

TURBO T ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

İçeriğindeki oksidasyon kararlılığı yüksek baz yağlar ve peformanslı katık paketi sayesinde oksidasyon kaynaklı bozulmaya karşı yüksek direnç gösterir. Bu sayede yağın kullanım ömrü uzar, korozif asit, depozit ve çamur oluşumunu minimize eder ve işletme maliyetlerinin düşürülmesini sağlar. En düşük seviyede köpük oluşumu ve havayı hızlı defetme özelliği ile mükemmel yüzey özellikleri sunarak yüksek yağ akışı neticesinde yağın bünyesinde kalabilecek havayı asgariye indirger.

Buhar türbinlerinde her zaman karşılaşılabilen su karışımı durumunda suyun yağlama sisteminden kolaylıkla dreyn edilmesini sağlayarak sistemi korozyon ve erken aşınmaya karşı korur, plansız duruş olasılığını azaltır. Operasyonel koşullarda ve duruş anlarında türbinde nem ve sudan kaynaklı korozyona karşı koruma sağlayarak pas oluşumunu engeller, bakım maliyetlerini düşürür. Amonyak etkisine karşı direnç gösterecek yüksek kalitede rafine edilmiş baz yağlar ve özel katkı maddeleri kullanılması yağda oluşabilecek zararlı çözünmüş/çözünmemiş amonyak bileşenlerini en aza indirir. Yağlama sistemlerini olumsuz etkileyebilecek depozitlerin oluşumunu azaltır.

SHELL TURBO T NEREDE KULLANILIR ?

Shell Turbo T yağları ISO VG 32, 46, 68 ve 100 sınıfları ile aşağıda belirtilen uygulamalarda kullanılabilir:
– Endüstriyel buhar türbinleri ve dişli kutularında yüksek aşınma performansına gereksinim duyulmayan hafif hizmet gaz türbinleri
– Hidroelektrik türbin uygulamaları Hassas pas ve oksidasyon kontrolüne gereksinim duyulan bir çok uygulamada

SHELL TURBO T SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

Siemens
– Alstom Power Turbo-Systems HTGD 90-117
– Man Turbo SP 079984 D0000 E99
– Fives Cincinnati, LLC (formally Cincinnati Machine): P-38
– General Electric GEK 28143b Type I, GEK 32568h, GEK 46506e

– DIN 51515-1 TD ve DIN 51515-2 TG
– ISO 8068, L-TSA ve L-TGA
– Solar ES 9-224W Class II
– GEC Alsthom NBA P50001A
– JIS K 2213:2006 Type 2
– ASTM D4304, Type I and Type III
– GB 11120-2011, L-TSA ve L-TGA
– Indian Standard IS 1012:2002
– Skoda: Buhar türbinleri için Tp 0010P/97 teknik özellikleri
– Alstom Power Hydro Generators (spec HTWT600050)
– Dresser Rand (spec 003-406-001)
– Siemens Turbo Compressors (spec 800 037 98)

SHELL TURBO T ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL TURBO T FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.