Tellus S2 M yüksek performanslı hidrolik yağları, 'in patentli eşsiz teknolojisi sayesinde çoğu endüstriyel işletmede ve mobil ekipmanlarda üstün koruma ve performans sağlar. Yüksek sıcaklık ve mekanik stres altında bozunmaya karşı gösterdiği direnç sayesinde hidrolik sisteminizin verimliliğini azaltan depozit oluşumunu engeller.

TELLUS S2 M ESKİ İSMİ NEDİR ?

Shell Tellus 32, 46, 68, 100, 150

SHELL TELLUS S2 M ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

Termal ve kimyasal bozulmaya karşı gösterdiği direnç ile ekipmanların bakım aralıklarının uzamasına yardımcı olurken çamur oluşumunu azaltır ve endüstri standardı ASTM D943 TOST testinde (Turbine Oil Stability Test) mükemmel performans göstererek daha iyi sistem temizliği ve güvenilirlik sağlar. Özellikle nem veya rutubetli çalışma koşullarında pas ve korozyon riskini azaltan ve uzun kullanım ömrü sağlayan yüksek kararlılığa sahiptir.

Performansı kanıtlanmış çinko esaslı aşınma önleyici katkılar, ister düşük isterse yüksek yükün söz konusu olduğu her türlü çalışma koşulunda verimli çalışmayı sağlar. Denison T6C (kuru ve ıslak tip) gibi ağır ve Vickers 35VQ25 gibi zorlu pistonlu ve paletli pompa test neticelerindeki üstün performans sistemdeki parça ömürlerinin uzamasına nasıl yardımcı olduğunun bir göstergesidir.

Üstün temizlik ve filtrelenebilme özelliği ile beraber mükemmel sudan ayrışma, havayı defetme ve köpürmeye karşı direnç özelliği hidrolik sistemin verimliliğini koruyup geliştirmeye yardımcı olur. Köpük oluşumuna sebebiyet vermeden sisteme giren havayı hızlı bir şekilde defeder. Bu sayede hidrolik güç aktarımının verimli bir şekilde devam etmesine katkıda bulunurken yağ ömrünü kısaltabilecek kavitasyon ve oksidasyon gibi olumsuz etkileri minimize eder.

SHELL TELLUS S2 M NEREDE KULLANILIR ?

Geniş bir ekipman üreticisi onayı ve tavsiyesine sahiptir. Üretim tesisleri ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan hidrolik sistemlerde kullanıma uygundur. Çok yüksek sıcaklık değişimlerinin söz konusu olmadığı çalışma ortamlarında kullanılan ekskavatör ve vinçler gibi mobil hidrolik güç uygulamalarında kullanıma uygundur. Ortam sıcaklığının belirgin derecelerde değiştiği uygulamalarda Shell Tellus S2 V serisinin kullanımı önerilir. ISO HM sınıfı hidrolik yağların tavsiye edildiği denizcilik uygulamalarında kullanıma uygundur.

SHELL TELLUS S2M SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

– Denison Hydraulics (HF-0, HF-1, HF-2)
– Fives Cincinnati P-68 (ISO 32), P-70 (ISO 46), P-69 (ISO 68))
– Eaton Vickers (Brochure 694)
– Bosch Rexroth tarafından listelenmiştir (Ref 17421-001 ve RD 220-1/04.03)
– ISO 11158 (HM)
– ASTM D6158-05 (HM)
– DIN 51524 Part 2 HLP tip
– Swedish Standart SS 15 54 34 AM
– GB 111181-1-94 (HM sıvılar)

SHELL TELLUS S2 M UYUMLULUK

Tellus hidrolik yağları birçok hidrolik pompa ile kullanıma uygundur. Gümüş kaplamalı parça içeren pompalarda kullanmadan önce lütfen teknik destek birimi ile irtibata geçiniz. Mineral bazlı diğer hidrolik yağların birçoğu ile uyumlu olmasına karşın bazı hidrolik yağlar ile karıştırılmamalıdır. (Ör: Doğada çözünebilen veya ateşe dayanıklı sıvılar.) Shell Tellus mineral yağlar ile kullanılabilen tüm boya ve sızdırmazlık elemanları ile uyumludur.

SHELL TELLUS S2 M ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL TELLUS S2 M FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.