Shell Tellus S3 M Yağları

Yüksek sıcaklıklarda ve ağır yüklerde çalışmaya uygun, köpürmeye karşı dayanıklı, çinkosuz yüksek vizkozite indeksine sahip hidrolik sistem yağıdır.

Tellus S3 M yüskek performans hidrolik yağları özel çinkosuz katık teknolojisi sayesinde çoğu imalat ve mobil ekipman uygulamalarında üstün koruma ve performans sağlar. Yüksek sıcaklık veya mekanik stres altında bozulmaya karşı direnç göstererek hidrolik sistemlerinizin verimliliğinin azalmasına neden olan zararlı depozitleri engellemeye yardımcı olur.

TELLUS S3 M ESKİ İSMİ NEDİR ?

Tellus S 32, 46, 68

SHELL TELLUS S3 M ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– Yağ değişim aralıklarını uzatacak ve ekipman duruş sürelerini azaltacak gelişmiş özellikler sunar.
– Minimum 5000 saat TOST ömrü için tasarlanan oksidasyon kararlılığı sayesinde yüksek ASTM D 943 TOST ömür değerine sahiptir.
– Su ve yüksek sıcaklığın mevcudiyetinde dahi bozulmaya karşı mükemmel direnç gösterir.
– Bu özellikler sayesinde en zorlu çalışma şartlarının veya çok geniş sıcaklık aralıklarının söz konusu olduğu uygulamalarda bile koruma ve performanstan ödün vermeden bakım aralıklarının uzatılmasını sağlar.

Gelişmiş çinko içermeyen aşınma önleyici katık paketi sayesinde hafif ve zorlu koşullar, ağır yüklerin söz konusu olduğu operasyonlar gibi farklı bir çok uygulama tipinde koruma sağlar. Bu koruma performansı Denison T6H ve Vickers 35VQ25 testleri gibi endüstri standartlarının zorlu hidrolik pompa testlerinde kendini ispatlamıştır.

Üstün temizlik ve filtrelenebilme özelliği ile beraber mükemmel sudan ayrışma, havayı defetme ve köpürmeye karşı direnç özelliği hidrolik sistemin verimliliğini koruyup geliştirmeye yardımcı olur. Filtrelenebilme performansını su karışması durumunda dahi korur.

TEMEL UYGULAMALAR

– Endüstri ve imalat sektöründe bulunan birçok hidrolik güç uygulamalarında kullanım için uygundur.
– Uzun ömürlü özelliği en zorlu çalışma koşullarında (yük ve sıcaklık gibi) veya uzun yağ ömrüne ihtiyaç duyulan uygulamalarda (uzak veya erişilmesi zor noktalar gibi) kullanım için uygundur.
– ISO HM tipi hidrolik yağların tavsiye edildiği denizcilik ve mobil uygulamalarda kullanım için uygundur.
– Sızıntı veya kaza sonucu dökülme olması durumunda, külsüz aşınma önleyici teknolojisi ve düşük miktarda kükürt içeren baz yağı sayesinde konvansiyonel çinko bazlı hidrolik yağlara kıyasla çevreye daha az olumsuz etkisi vardır.
– OECD ve EPA test kriterlerine göre suyu kirletici fraksiyonlar (WAFs) olarak test edildiğinde omurgasız deniz canlıları ve temiz suya etkisi açısından ‘zararsız' olarak sınıflandırılmıştır.

SHELL TELLUS S3 M SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

– Denison Hydraulics (HF-0, HF-1 ve HF-2)
– Eaton Vickers (Brochure 694)
– Fives Cincinnati P-68 (ISO 32), P-70 (ISO 46), P-69 (ISO 68)
– ISO 11158 (HM)
– DIN 51524-2 (HLP)
– ASTM 6158 (HM)
– SS 15 54 34 M

SHELL TELLUS S3 M UYUMLULUK

Birçok hidrolik pompa ile kullanıma uygundur. Mineral bazlı diğer hidrolik yağların birçoğu ile uyumlu olmasına karşın bazı hidrolik yağlar ile karıştırılmamalıdır. (Ör: Doğada çözünebilen veya ateşe dayanıklı sıvılar.) Shell Tellus S3 M mineral yağlar ile kullanılabilen tüm boya ve sızdırmazlık elemanları ile uyumludur.

SHELL TELLUS S3 M ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL TELLUS S3 M FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.