Heat Transfer Oil S2 içeriğindeki yüksek kaliteli rafine edilmiş baz yağları sayesinde ısı transfer sistemlerinde üstün performans sağlar.

HEAT TRANSFER Oil S2 ESKİ İSMİ NEDİR ?

Nerita HV

SHELL HEAT TRANSFER Oil S2 ÖZELLİKLERİ VE FAYDALARI

– İçeriğindeki yüksek kaliteli rafine edilmiş baz yağları sayesinde kraking, oksidasyon ve viskozite kalınlaşmaya karşı direnç gösterir. Bu sayede yağın kullanım ömrü uzar, akışkanın verimli şekilde ısıtılması ve pompalanması sağlanarak ısıtıcı yüzeyinde oluşan film tabakasının sıcaklığının üst limitlerin altında kalmasını sağlar.
– Düşük viskozite değeri sayesinde geniş bir sıcaklık aralığında mükemmel akışkanlık ve ısı transferi sağlar. Düşük buharlaşma basıncı sayesinde krakinge karşı direnç gösterir. Bu sayede genleşme tankı ve kollektörlerde geri dönüşümü gerektiren uçucu yan ürünlerin oluşumunu azaltır.
– Korozif olmayan ve yüksek çözünür yapısı sayesinde oksidasyona neden olan yan ürünleri çözünür halde tutarak depozit oluşumunu azaltır ve eşanjörlerin iç yüzeylerini temiz tutar.

SHELL HEAT TRANSFER Oil S 2 NEREDE KULLANILIR ?

Proses endüstrisi, kimyasal tesisler, tekstil işletmeleri gibi endüstriyel uygulamalarda kapalı sistem ısı transfer sistemlerinde kullanıldığı gibi evlerde kullanılan yağlı radyatörlerde de tercih edilmektedir.

Shell Heat Transfer (Shell Thermia B) aşağıda belirtilen sıcalık limitlerinde kullanılabilir:
– Maksimum Film Sıcaklığı: 320 °C
– Maksimum Yağ Sıcaklığı: 300 °C

SHELL HEAT TRANSFER SPESİFİKASYONLAR, ONAYLAR

– ISO 6473-12 Kategori Q olarak sınıflandırılmıştır.
– DIN 51522 gereksinimlerini karşılar.

SHELL HEAT TRANSFER Oil S 2 NASIL KULLANILIR ?

Shell Heat yağlarının ömrü sistemin dizaynı ve kullanımına bağlıdır. Doğru tasarlanmış ve aşırı çalışma koşullarının söz konusu olmadığı durumlarda uzun yıllar kullanılabilir. Yağ durumunun düzenli olarak kontrol edilmesi sistemin sağlıklı çalışması için önemlidir. Viskozite, asit değeri ve parlama noktası (açık ve kapalı) değerlerinin düzenli olarak takip edilmesi tavsiye edilir.

SHELL HEAT TRANSFER Oil S2 ALTERNATİF (MUADİL)
SHELL HEAT TRANSFER Oil S2 FİYATI

Fiyat almak için…

Shell Türkiye Endüstriyel Yağ ve Gres

Shell madeni yağları malzeme güvenlik bilgi formu (msds, sds), teknik döküm (pdf, tds), gıda onay belgesi (nsf, h1, helal) belgelerini ürünü satın aldığınızda faturası ile talep edebilirsiniz. Shell madeni yağ fiyatları, bayi, distribütör ve ayrıca Mineral ve Sentetik Yağlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Shell endüstriyel yağlar, makine imalatı, otomotiv, tekstil, gıda ve rüzgar gücü endüstrisi gibi tüm endüstriler, özel gereksinimlerini karşılayacak yağlayıcılara ihtiyaç duyarlar. Shell madeni endüstriyel yağlar her endüstri ve her uygulama için yağlama çözümleri sunmaktadır.