Neo Lubricants Zincir Yağı

Neo Lubricants Zincir Yağı, yüksek performans istenen tekstil ram makineleri, ekmek fırın zincirleri, gofret makinaları gibi yüksek sıcaklık ve karbon yapmayan tüm zincir burç yağlamaları için önerilen ve tavsiye edilen yağlardır. Sentetik yapısı ve özel katkılar sayesinde problem yaşanan tüm uygulamalar için yüksek performans sağlar.

Zincir Yağı Nedir?

Zincir ömrü, yağlama durumuna bağlıdır. Aşınmanın ana belirtisi, zincir bağlantılarını birbirine bağlayan pimler ve burçlardan kaynaklanan malzeme erozyonudur. Bu, zincirlerin hizmet ömürleri boyunca uzamasına neden olur. Zincir bağlantılarındaki sürtünme ve yağlama durumunun yanı sıra, makaralı zincirlerin aşınmaya maruz kalma hızını belirleyen parametreler arasında pim ve burç arasındaki yüzey basıncı miktarı, zincir hızı, pim ve burç malzemelerinin aşınma direnci ve zincir tahrikinin geometrisi bulunur (adım, dişli diş sayısı, aktarım oranı, merkez mesafesi). Sürtünme gövdelerinin nispeten düşük hızıyla birlikte salınım hareketi, ayırıcı bir yağlama filminin oluşumunu engeller. Bu nedenle, sürtünme gövdeleri arasında karışık sürtünme meydana gelir. Aşınma, karışık sürtünme altında hidrodinamik sürtünmeden daha yüksektir.

İyi bir zincir yağlayıcı ne işe yarar?

Bu zorluklar göz önünde bulundurulduğunda, zincirler için yağlayıcıların yüksek basınç emme kapasitesine ve özellikle etkili aşınma önleyici özelliklere sahip olması gerekir, böylece mevcut karışık sürtünme koşullarına rağmen aşınma izin verilen bir minimumda tutulabilir.

Spesifik uygulamalarına bağlı olarak, zincir yağlayıcıların şunları sağlaması beklenir:
– Korozyon koruması,
– İyi ıslatma ve yayılma özellikleri,
– Yüksek yapışkanlık,
– Yüksek termal direnç,
– Kullanılmış yağlama maddesini çözme yeteneği,
– Düşük karbonizasyon eğilimi,
– Düşük sıcaklıklarda kullanılabilirlik,
– Gürültü sönümleme.

Neo Lubricants Zincir Yağı Ürünleri

Neosynth DF 2
Aşınmaya ve korozyona karşı koruma sağlayan yürüyen merdiven zincirleri ve yolcu konveyörlerinin yağlanması için geliştirilmiş tam sentetik yağdır.

Neosynth Chain HT HS
Aşırı yüke dayanımı yüksek özellikle matbaa zincirler için üretilmiş yapışkan sentetik zincir yağıdır.

Neosynth Chain HT FC S
Yüksek sıcaklıklarda kesinlikle karbonlaşma yapmayan tam sentetik zincir yağıdır.

Neosynth Chain HT PSE 260
Yüksek sıcaklıklarda kesinlikle karbonlaşma yapmayan özel bileşimli tam sentetik zincir yağıdır.

Neosynth Chain HT PS 260
Yüksek sıcaklıklarda kesinlikle karbonlaşma yapmayan özel bileşimli tam sentetik zincir yağıdır.